Kartuzy: Spotkanie popielgrzymkowe grupy kaszubskiej

Choć pielgrzymi szlak zakończył się dla pątników naszej diecezji 13 sierpnia, to jednak w sercach pielgrzymów w dalszym ciągu jest radość z przeżytych rekolekcji w drodze. Dnia 25 września 2022 roku w Kartuzach odbyło się spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów grupy kaszubskiej diecezji pelplińskiej.

REKLAMA

Pielgrzymi spotkali się o godz. 14:30 w parafii Kazimierza, by wspólnie przeżyć najważniejszy dzień w ciągu dnia – Mszę świętą, aby potem radość spotkania przenieść na płytę rynku, gdzie miał miejsce Boży raban. Był to czas zabaw, śpiewania piosenek pielgrzymkowych, a także wspólnej modlitwy z mieszkańcami Kartuz. Po wspólnej modlitwie pielgrzymi udali się do pobliskiej szkoły katolickiej, aby tam obejrzeć film pielgrzymkowy, a także powspominać pielgrzymi czas, ale nade wszystko, aby być ze sobą i podzielić się tym co w życiu najważniejsze – miłością.

Następne wspólne spotkanie dla pielgrzymów grupy kaszubskiej odbędzie się przed Bożym Narodzeniem, aby w radosnej atmosferze radości przeżyć czas przygotowań do narodzin Chrystusa.

ks. Tomasz Mizyk, przewodnik grupy

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/spotkanie-popielgrzymkowe-w-kartuzach/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *