Chojnice: Relacja z 30-lecia Wspólnoty Szkół Katolickich

Reportaż wideo oraz wywiady z 30-lecia Wspólnoty Szkół Katolickich w Chojnicach. Uroczystości odbyły się 20 czerwca 2022 r. 

REKLAMA

20 czerwca 2022 r. Wspólnota Szkół Katolickich w Chojnicach świętowała, przesunięty o rok z powodu pandemii, jubileusz 30-lecia rozpoczęcia swojej działalności (1991 rok).

Uroczystości zainaugurowała Msza św. w bazylice Ścięcia św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

Jednym z głównych akcentów jubileuszu było podziękowanie współtwórczyni i dotychczasowej dyrektor szkoły Mariannie Ziarno, która przechodzi na emeryturę z ogromnymi zasługami w tworzeniu i prowadzeniu, w przełomowych latach historii Polski, Wspólnoty Szkół Katolickich w Chojnicach. Temu dziełu Marianna Ziarno poświęciła większość swojego życia zawodowego i ogrom czasu prywatnego. Wraz z ks. prałatem Jarosławem Kaźmierczakiem są inicjatorami i twórcami pierwszych po 1989 roku szkół katolickich w diecezji chełmińskiej i pelplińskiej.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10079-relacja-wideo-z-30-lecia-wspolnoty-szkol-katolickich-w-chojnicach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *