Bp Arkadiusz Okroj w Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden

W piątek, 8 lipca 2022 r. biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj odwiedził Polską Misję Katolicką w Wiesbaden w Niemczech, gdzie proboszczem jest kapłan naszej diecezji, ks. Rafał Wasielewski. Ksiądz Biskup zapoznał się z duszpasterską aktywnością PMK, spotkał się z kapłanami i wiernymi oraz udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży, która przygotowywała się do tego aktywnie uczestnicząc w życiu parafialnym oraz w katechezach przy Misji.

REKLAMA

Uroczystą Eucharystię wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali: gospodarz miejsca ks. Rafał Wasielewski – proboszcz PMK Wiesbaden i ks. Rafał Kubiak – wikariusz PMK Wiesbaden, a także zaproszeni kapłani: ks. Tadeusz Michalik – dziekan dekanatu centralnego PMK w Niemczech i proboszcz PMK Offenbach am Main; ks. Damian Lewiński – proboszcz PMK Hanau; ks. Jerzy Sobota – proboszcz PMK Würzburg; ks. prof. dr hab. Jerzy Skrabania – pracownik naukowy uniwersytetu w Kolonii; ks. dr Andrzej Majewski – pracownik Sądu Duchownego z Limburga; oraz ks. Rafał Kulwikowski, doktorant wydziału prawa kanoniczego na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

Na początku uroczystości przedstawiciele rodziców i kandydatów do bierzmowania przywitali Księdza Biskupa i zwrócili się z prośbą o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej tamtejszej młodzieży, która tego dnia odnowiła swoje przyrzeczenia chrzcielne i na znak nowego życia oraz misji wybrała sobie nowych świętych patronów. Na wezwanie Księdza Biskupa wspólnie wyrazili, jakich łask oczekują oni od Boga po przyjęciu tego sakramentu: ,,Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

Ks. bp Arkadiusz podczas homilii podkreślił, że poprzez otrzymany sakrament bierzmowania wierni stają się dorosłymi wyznawcami Jezusa Chrystusa. Zaś w konsekwencji tego, wszyscy jesteśmy powołani do otwartego świadczenia wiary i jej obrony, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kaznodzieja podkreślił, iż osoba, która przyjęła bierzmowanie, powinna stać się solą ziemi i światłem świata – do tego zadania Jezus wezwał wszystkich chrześcijan. Jeśli uczynimy nasza wolę zgodną z wolą Ducha Świętego, będziemy mogli czynić wielkie rzeczy i przekraczać swoje przyrodzone możliwości, tak jak święci, a Dary Ducha Świętego są w tym wielką pomocą.

Na zakończenie liturgii ksiądz proboszcz i przedstawiciele bierzmowanych oraz ich rodzice złożyli na ręce Księdza Biskupa podziękowania za jego obecność, modlitwę i udzielenie sakramentu. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Ks. Rafał Kubiak

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/biskup-arkadiusz-w-polskiej-misji-katolickiej-w-wiesbaden/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *