Wyśpiewali historię zbawienia. NcG w Gdańsku

W kościele pw. Św. Ojca Pio na gdańskim Ujeścisku w sobotę 28 maja 2022 r. wystąpił zespół Na cały Głos z Pelplina. Artyści zaprezentowali autorski projekt ewangelizacyjny “Nowe serce” przygotowany z okazji 10-lecia zespołu.

REKLAMA


– To niespotykane ukazanie dziejów zbawienia. Widowisko pełne niezwykłych emocji muzycznych i artystycznych. Pomaga odkryć, jak piękny i dobry jest świat stworzony przez Boga – mówi ks. Zbigniew Gełdon, założyciel NcG. 

Koncert połączony był z modlitwą i świadectwami inspirującymi do prawdziwego, dobrego i pełnego miłości oraz wiary życia z Jezusem.

– Poprzez muzykę, śpiew i wspólną modlitwę pragniemy głosić prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, który w Jezusie Chrystusie przyszedł na ten świat, aby nas odkupić. Tylko Jezus, którego należy na nowo przyjąć jako Pana i Zbawiciela, ma moc przemienić nasze serce i uczynić je nowym, napełnionym Duchem Świętym we wspólnocie Kościoła – dodaje ks. Gełdon.

Na cały Głos to wokalno-instrumentalny zespół ewangelizacyjny działający przy katolickiej rozgłośni Radio Głos w Pelplinie. Do zespołu należy blisko 40 osób z Kociewia. Założycielem i jego duchowym opiekunem jest ks. Zbigniew Gełdon, a dyrygentem Agata Glejt, absolwentka Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. NcG ma na swoim koncie liczne koncerty nie tylko na terenie swojej diecezji, ale także w całym kraju. Prezentuje bardzo często swoje własne kompozycje wykonywane zarówno podczas liturgii, jak i w ramach koncertów ewangelizacyjnych.

Patron medialny: Gdański oddział “Gościa Niedzielnego”
Sponsor Główny Koncertu: Grupa Lotos

Artykuł patrona medialnego
Zdjęcia: Krzysztof Mania


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9832-wyspiewali-historie-zbawienia-ncg-w-gdansku


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *