13 października – zakończenie Objawień Fatimskich

W tym roku obchodzimy uroczystości związane z 100. rocznicą objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Z tej okazji na całym świecie Kościół Katolicki w sposób szczególny wspomina tamten czas.

REKLAMA

Początek objawień fatimskich miał miejsce 13 maja 1917, kiedy to Matka Boża ukazała się trójce nieletnich pastuszków. Podczas sześciu wizyt Maryja przekazywała dzieciom apel o nawrócenie świata oraz wskazówki, w jaki sposób należy tego dokonać. Jednocześnie zachęcała do codziennej, systematycznej modlitwy różańcowej. Objawienia zakończyły się 13 października tego samego roku. 

Wczoraj na całym świecie miały miejsce uroczystości kończące 100. rocznicę objawień. Główna celebracja odbyła się w samej Fatimie. We Mszy św. kończącej obchody 100-lecia objawień fatimskich celebrowanej w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie uczestniczyło ponad 200 tys. wiernych z 46 państw świata. Ponad tysiąc wiernych przyjechało z Polski.

Również w wielu kościołach naszej diecezji odbywały się nabożeństwa związane z kultem maryjnym. W Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godzinie 20.00 została odprawiona modlitwa różańcowa wraz z procesją, na której czele szła kopia figury Matki Bożej z Fatimy. Uroczystości przewodniczył proboszcz parafii katedralnej Tadeusz Brzeziński. 

Konrad Mania

fot.: Michał Mierzejewski

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *