Przystanek Jezus 2017

Co roku w ramach Przystanku Woodstock organizowanego latem w Kostrzynie nad Odrą funkcjonuje katolicki obóz Przystanek Jezus – baza ewangelizacyjna, która kieruje swoją ofertę do uczestników festiwalu. W najbliższą niedzielę rozpocznie się XVIII Przystanek Jezus.

REKLAMA

Patronem i głównym orędownikiem tegorocznej edycji Przystanku Jezus, który będzie trwał od 30 lipca do 6 sierpnia br. będzie św. Brat Albert Chmielowski – znany z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych. 

– Życie i heroiczna służba Brata Alberta są dla nas inspiracją do szukania nowych sposobów wyjścia do ubogich – nie tylko materialnie, ale przede wszystkim duchowo. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zlokalizować naszą bazę PJ w bezpośredniej bliskości pola woodstockowego, aby być jak najbliżej tych, którzy będą potrzebować rozmowy, wspólnej modlitwy i Pojednania z Bogiem – podkreślają ewangelizatorzy.

Ochotnicy, którzy będą głosić Boże Słowo podczas Woodstock’u przed misją ewangelizacyją odbyli kilkudniowy kurs przygotowujący w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie. Wzięło w nim udział 36 uczestników z Augustowa, Warszawy, Bytomia, Ełku, Gdańska, Krakowa, Gryfic, a także brytyjskich Halifaxu i Leeds.

W tym roku podczas PJ ewangelizatorom będą towarzyszyć różne zespoły muzyczne oraz specjalni goście, m.in.: zespoły 2Tm2,3 i Propaganda Dei, raperzy Arkadio, TAU oraz Bęsiu. Oficjalne rozpoczęcie PJ odbędzie się o godzinie 19:00 w niedzielę 30 lipca, o 20:00 przewidziano Eucharystię rozpoczynająca rekolekcje dla organizatorów.

We wtorek uczestników PJ odwiedzi bp Edward Dajczak – inicjator Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus, natomiast w środę odbędzie się spotkanie z bp. Wiesławem Lechowiczem – delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W piątek spotkanie ewangelizatorów poprowadzi bp Grzegorz Ryś.

Przystanek Jezus Ppowstał w diecezji zielonogorsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na  potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock (PW), który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych. Jako dzieło ewangelizacyjne, Przystanek Jezus od samego początku, cieszył się aprobatą Konferencji Episkopatu Polski jako odważna i nowatorska forma obecności Kościoła pośród młodych, co znalazło swój wyraz w sprawozdaniu przewodniczącego KEP podczas Ad limina apostolorum w obecności Ojca Świętego w 2014 r.

Fot.: przystanekjezus.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *