Donald Trump w Polsce

Trwa wizyta 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce. Wczoraj o godzinie 22.15 na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie pojawił się samolot Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem, jego małżonką Melanią oraz najbliższymi współpracownikami. Lidera jednego z najsilniejszych mocarstw świata powitała polska delegacja na czele z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim i sekretarzem stanu w Gabinecie Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim, a także przedstawiciele amerykańskiej ambasady w Warszawie z ambasadorem Paul’em W. Jones’em.

REKLAMA

Dzisiaj o godzinie 9.30 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się spotkanie amerykańskiego i polskiego prezydenta “w cztery oczy”, podczas którego uczestnicy rozmowy omawiali przede wszystkim sprawy związane z współpracą militarną oraz energetyczną. 

O godzinie 10.30 miał miejsce breafing prasowy z udziałem polskich i amerykańskich dziennikarzy. Padły pytania dotyczące m.in. obecności wojsk amerykańskich na terytorium RP, bezpieczeństwa energetycznego oraz zewnętrznej engerencji w wybory USA w 2016 roku. 

Jednym z elementów agendy prezydenta USA podcza jego wizyty w Polsce jest udział w szczycie państw Trójmorza. Do Warszawy przybyli politycy z 11 państw uczestniczących w sojuszu, w tym 9 prezydentów. 

Ostatnim punktem pobytu Donalda Trumpa w naszym kraju jest przemówienie na Pl. Krasińskich w Warszawie o godzinie 13.00, w którym prezydent USA zwróci się do narodu polskiego, Europy oraz całego świata.

fot. Alik Keplicz

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *