Możesz się ustrzec przed zabójczym tlenkiem węgla – trwają kampanie strażaków i kominiarzy

Jak podają strażacy – od 1 do 10 października 2019 roku w Polsce doszło do 97 zdarzeń związanych z obecnością tlenku węgla. 55 osób zostało rannych, jest jedna ofiara śmiertelna.

REKLAMA


Rozpoczęła się kampania edukacyjno-informacyjna „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” realizowana przez Państwową Straż Pożarną.  Krajowa Izba Kominiarzy prowadzi akcję społeczną “Zaproś kominiarza”. Wszystko po to, byśmy byli w swoich domach bezpieczni.

W sezonie zimowym 2018/19 doszło na terenie Polski do 3842 zdarzeń związanych z wystąpieniem tlenku węgla. Poszkodowane zostały 2024 osoby. 52 osoby zmarły. Te wyniki nie są najgorsze. W historii najokrutniejszy okazał się sezon zimowy 2010/11. Wówczas strażacy interweniowali 5 653 razy, odnotowali 2177 osób poszkodowanych. Śmierć od tlenku węgla poniosło 111 osób.

U progu sezonu grzewczego 2019/20 Państwowa Straż Pożarna zainicjowała kampanię edukacyjno-informacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” . To jej druga edycja.

– Nie oznacza to, że wcześniej nie były podejmowane inicjatywy, których głównym celem było zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w pomieszczeniach oraz domach jednorodzinnych – zaznacza Marta Wawiórko z Wydziału Prewencji Społecznej Komendy Głównej PSP w Warszawie. – Wspomniana kampania jest opracowana pod kątem prelekcji do szerokiego grona odbiorców (w tym dzieci i seniorzy) oraz rozpowszechniania informacji w nowej formule.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6739-mozesz-sie-ustrzec-przed-zabojczym-tlenkiem-wegla-trwaja-kampanie-strazakow-i-kominiarzy

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *