Caritas Blisko Seniorów – Podsumowanie Akcji „Kromka Chleba Dla Sąsiada”

W piątek i sobotę – 20, 21 września, w wybranych sklepach BIEDRONKA, odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji  „Kromka chleba dla sąsiada”.

REKLAMA


Wolontariusze Caritas zebrali ponad 87 765 kg żywności, która została przekazana w postaci paczek dla 8000 najbardziej potrzebujących seniorów. W akcji udział wzięło ponad 700 sklepów sieci Biedronka.

Symboliczne dzielenie się chlebem obrazuje tradycyjne powiedzenie: „Kto mi poda szklankę wody i kromkę chleba na starość?”. W prostym geście dano wyraz gotowości do dzielenia się sercem, czasem i uwagą z tymi, którzy tego szczególnie potrzebują, zwłaszcza z seniorami. „Seniorzy, to osoby wobec których mamy szczególny obowiązek pamiętania i wspierania. Zwykle nie skarżą, nie stoją w kolejkach po pomoc, a wręcz przeciwnie opiekują się innymi potrzebującymi” – powiedział ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Dziękujemy wolontariuszom z Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas, którzy zaangażowali się w tę akcję i oprócz zbierania żywności, uśmiechem i życzliwym słowem wspierają na co dzień potrzebujących seniorów. Ponad 8800 młodych osób uczestniczyło w zbiórce żywności. W akcję zaangażowane były również działające przy Caritas diecezjalnych placówki terapeutyczne i rehabilitacyjne.

Poza zbiórką żywności kampanii towarzyszyło wiele dodatkowych inicjatyw. Od 15 do 22 września Caritas diecezjalne organizowały wspólne wypiekanie chleba, aby dzielić się nim w parafiach i na rynkach miast. Wydarzenia te były wyrazem łączności z ubogimi i podkreśleniem, że najważniejszą rzeczą jest dzielenie się sercem.

Dni Kromki Chleba były też okazją do okazania wdzięczności piekarzom, wspierającym działalność diecezjalnych Caritas, Parafialnym Zespołom Caritas i darczyńcom – wszystkim tym, którzy znając wartość chleba potrafią dostrzec osoby, którym tego chleba brakuje na co dzień.

Relacje z działań podejmowanych w ramach akcji przez wybrane Caritas diecezjalne są dostępne na stronie:  http://kromka.caritas.pl/dni-kromki-chleba-caritas/,
a także w poniższym linku:
https://caritas.pl/blog/2019/09/23/kromka-chleba-dla-sasiada-polacy-podzielili-sie-zywnoscia-z-potrzebujacymi/

Akcja „Kromka chleba dla sąsiada” ma celu wsparcie starszych osób w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los. Od dwóch lat Caritas razem z Biedronką, poprzez programy społeczne i socjalne, wspiera 10 000 polskich seniorów. Środki zebrane przez Caritas Polska zostaną przeznaczone na rozwijanie programów pomocy żywnościowej dla osób ubogich i potrzebujących. Bądźmy wrażliwi na potrzeby seniorów, którzy żyją wśród nas – tak niewiele trzeba, aby przynieść komuś radość i dobro.

Akcję można wspierać cały rok wysyłając sms charytatywny pod hasłem „KROMKA” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem „KROMKA”.


Źródło: https://caritas.pl/blog/2019/10/03/caritas-blisko-seniorow-podsumowanie-akcji-kromka-chleba-dla-sasiada/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *