Za nami rekolekcje wielkopostne dla ceremoniarzy

W dniach od 01 do 03 kwietnia 2022 r. w Collegium Marianum w Pelplinie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej.

REKLAMA


Poprzez nauki wygłoszone przez rekolekcjonistę ks. kan. Andrzeja Szopińskiego, 87 ceremoniarzy miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach. Czas rekolekcji dla ceremoniarzy to również okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń, a nade wszystko do modlitwy. Podczas rekolekcji towarzyszyły nam rozważania na podstawie ośmiu Błogosławieństw. Również mieliśmy możliwość dzięki życzliwości naszego seminarium, rozważania Drogi Krzyżowej w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem ojca duchownego ks. Sławomira Kunki.

Już po raz kolejny w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy. Konkurs składał się z dwóch części. Kilka dni przed przyjazdem uczestników odbył się on w wersji online, z której wyłoniono najlepszą piątkę, która przeszła do części drugiej, ustnej. Po wyrównanej rywalizacji, zwycięzcami okazali się:

I miejsce: Nikodem Mierski z parafii św. Trójcy w Kościerzynie

II miejsce: Daniel Jakóbiak z parafii św. Andrzeja Boboli w Kamionce

III miejsce: Krzysztof Bartoszewski z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie

Pragnę podziękować księdzu rekolekcjoniście, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji dla ceremoniarzy. Dziękuję ks. Dyrektorowi Collegium Marianum, moderatorom naszego pelplińskiego seminarium na czele z ks. Rektorem, dziękuję klerykom, wszystkim ceremoniarzom naszej diecezji i księżom, którzy dbają o piękno liturgii w swoich parafiach.  

Króluj nam Chryste!

ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje-wielkopostne-dla-ceremoniarzy/
Fot.: P. Niewiadomski / K. Mania


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *