Przesłanie od organizacji pro-life

„Tylko podejmując radykalny program odnowy moralnej, której ważnym elementem jest uznanie prawa do życia wszystkich ludzi bez wyjątku, możemy powstrzymać potworności wojny i rozlanie się jej na cały świat” – piszą w odezwie przedstawiciele ruchów pro-life.

REKLAMA


19 organizacji pro-life sformułowało skierowany do prezydenta, władz państwowych i samorządowych, a także dziennikarzy apel o „zerwanie z kulturą śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem”. Poniżej prezentujemy treść przesłania.

„Dziś największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja” – te słowa św. Matki Teresy z Kalkuty, wypowiedziane przy okazji przyznania jej Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1979, szczególnie aktualne są dziś. W czasie brutalnej wojny na Ukrainie, której skutki już są odczuwalne w całej Europie i na świecie, przypomnienie tych słów rządzącym i politykom, dziennikarzom i twórcom, organizacjom pozarządowym i całemu społeczeństwu, uznajemy za konieczność chwili.

Tylko zdecydowane przeciwstawienie się szalonym pomysłom uczynienia z aborcji prawa człowieka, może powstrzymać świat przed pogrążeniem się w wojnie i chaosie. Dlatego, także w związku z obchodami Narodowego Dnia Życia (24 III) i Dnia Świętości Życia (25 III) zwracamy się z apelem do:

– Prezydenta, europarlamentarzystów, parlamentarzystów, samorządowców i wszystkich polityków, mających wpływ na kształtowanie ładu międzynarodowego i krajowego o radykalne zerwanie z agendą kultury śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem;
– dziennikarzy i odpowiedzialnych za kształtowanie opinii publicznej o wypowiadanie się w duchu szacunku dla ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, bez względu na stan zdrowia czy okoliczności poczęcia;
– do organizacji pozarządowych działających na rzecz legalizacji aborcji w naszym kraju o opamiętanie i porzucenie programów, które pod pozorem walki o prawa kobiet, demoralizują społeczeństwo, krzywdzą dzieci i ich matki oraz relatywizują wartość ludzkiego życia;
– do wszystkich o nieuleganie pokusie łatwego życia kosztem krzywdy innych, w tym szczególnie dzieci poczętych, ale niesienie wsparcia i pomocy tym, których życie jest obecnie szczególnie zagrożone – poczętym dzieciom i ukraińskim uchodźcom.

Tylko podejmując radykalny program odnowy moralnej, której ważnym elementem jest uznanie prawa do życia wszystkich ludzi bez wyjątku, możemy powstrzymać potworności wojny i rozlanie się jej na cały świat.

Koalicja dla Życia i Rodziny – Lidia Sankowska-Grabczuk
Fundacja „Głos dla Życia” – dr Paweł Wosicki
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka – Wojciech Zięba
Instytut ORDO CARITATIS – Lech Łuczyński
Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA – Henryk Koch
Fundacja Misja Służby Rodzinie – dr Piotr Wołochowicz
Fundacja „Życie i Rodzina” – Lidia Klempis
Stowarzyszenie Nauczycieli NPR – Anna Dyndu
Patronat nad Rodziną – Urszula Wosicka
Instytut Ordo Iuris – dr Jerzy Kwaśniewski
Fundacja „Słowo” – Jan Klawiter
Ruch 4 Marca – Paweł Adamiak
Fundacja Skrzydła Chwały – Artur Wolski
Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza – Waldemar Wasiewicz
Żołnierze Chrystusa – Paweł Jaworski
Instytutu Chrześcijańsko – Narodowy im. Profesora Wiesława Chrzanowskiego – Andrzej Przybysz
Instytut Naturalnego Planowania Rodziny metodą Rotzera – Joanna Zalewska
Fundacja „Chrześcijańskie Granie” – Michał Guzek,
Spotkania Małżeńskie – Jerzy Grzybowski


Źródło: https://www.ekai.pl/przeslanie-organizacji-pro-life/
Fot. Isaac Quesada / Unsplash


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *