Opublikowano papieską intencję modlitewną na marzec

„Abyśmy mogli udzielić chrześcijańskiej odpowiedzi na wyzwania bioetyki” – brzmi papieska intencja modlitewna na marzec, opublikowana 8 marca przez Papieską Światową Sieć Modlitwy.

REKLAMA


„Papież Franciszek zawsze podkreśla potrzebę większego rozeznania w odniesieniu do wyzwań bioetycznych, potrzebę poszanowania życia ludzkiego i nie szukania własnych interesów zgodnie z logiką rynku, która nie zna granic – wyjaśnia o. Frédéric Fornos SJ, dyrektor Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy – Są to niezbędne kryteria rozeznania, które pomagają nam porzucić kulturę wyrzucania pieniędzy i promują integralny szacunek dla życia ludzkiego – całego jego wymiaru, od narodzin do śmierci.”

W opublikowanym, jak co miesiąc, krótkim spocie, Ojciec Święty zachęca: „Módlmy się, abyśmy mogli udzielić chrześcijańskiej odpowiedzi na wyzwania bioetyki. Oczywiście, nauka poszła naprzód i dziś bioetyka stawia nas przed szeregiem problemów, na które powinniśmy odpowiedzieć, a nie chować głowę w piasek. Stosowanie biotechnologii musi być zawsze oparte na poszanowaniu ludzkiej godności. Np. embriony ludzkie nie mogą być traktowane jako materiał jednorazowego użytku, do późniejszego wyrzucenia. W tej kulturze wykluczenia, one również są jej częścią. Nie, nie można szerzyć tej kultury, która wyrządza tak wiele szkód. Albo w której zysk ekonomiczny warunkuje badania biomedyczne. Musimy zrozumieć głębokie zmiany, które się dokonują, z jeszcze głębszym, jeszcze subtelniejszym rozeznaniem. Nie chodzi tu o spowolnienie postępu technologicznego. Nie, ale chodzi o to, by mu towarzyszyć. Chodzi o ochronę zarówno ludzkiej godności, jak i postępu. Innymi słowy, nie możemy płacić ceny ludzkiej godności za postęp, nie. Oba te elementy idą ze sobą w parze i harmonijnie się uzupełniają. W obliczu nowych wyzwań, jakie stawia bioetyka, módlmy się, aby chrześcijanie, poprzez swoją modlitwę i działania społeczne, promowali obronę życia.”


Źródło: https://www.ekai.pl/opublikowano-papieska-intencje-modlitewna-na-marzec/
Fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *