Papież: dziadkowie i babcie są skarbem ludzkości

„Zaowocują jeszcze w starości” (Ps 92,15) – to temat wybrany przez Papieża Franciszka na 2. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele 24 lipca. „O dziadków trzeba dbać jak o skarb ludzkości, są naszą mądrością i pamięcią” – napisał Ojciec Święty na Twitterze.

REKLAMA


W kolejnych wpisach Papież podkreślił, że szczególnie wnuki powinny być związane ze swoimi dziadkami. Są oni bowiem dla młodych pokoleń jak korzenie, z których czerpie się życiodajne soki wartości ludzkich i duchowych. „Bardzo ważne, by połączyć mądrość dziadków i entuzjazm młodych. To kluczowa sprawa, zwłaszcza w dobie kryzysu gospodarczego i społecznego, przez który przechodzi obecnie ludzkość” – napisał Franciszek.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowił Papież po modlitwie Anioł Pański pod koniec stycznia ubiegłego roku. Jego celem jest promocja dialogu międzypokoleniowego, zwłaszcza między dziadkami i wnukami oraz docenienie roli osób w podeszłym wieku w rodzinie i społeczeństwie, gdzie często są dziś marginalizowane.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2022-02/papiez-dziadkowie-i-babcie-sa-skarbem-ludzkosci.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *