Chełmno: Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek + KONKURS

W dniach 22-23 stycznia br. odbyła się (niestety w dużej części w formie online) XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. We wtorek, 1 lutego w związku z pojawieniem się na stronie facebookowej wydarzenia wszystkich nagrań, organizatorzy ogłosili konkurs.

REKLAMA


Chór, który otrzyma najwięcej polubień pod swoim nagraniem w poście na stronie Konkursu na Facebooku, otrzyma od organizatora darmową akredytację do udziału w kolejnym, XVIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2023.

Wśród zespołów jest m.in. Chór Cantores Omnium Sanctorum ze Skórcza – parafialny chór amatorski powstały po Wielkanocy 2015 r. przy parafii Wszystkich Świętych w Skórczu. Śpiewa w trzygłosie, uświetnia wszystkie uroczystości w swojej parafii i parafiach zaprzyjaźnionych. Brał udział w kilku rejonowych przeglądach pieśni religijnych (maryjnych i kolęd). W roku 2018 zdobył brązowe pasmo uczestnicząc w Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim, który miał formę konkursu. Brązowe pasmo otrzymał również w XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2021. W swoim dorobku posiada również dwie płyty promocyjne. W chórze śpiewa 18 osób. Od sierpnia 2019r. dyrygentem chóru jest Marianna Światczyńska.

Konkursowe nagrania znajdą Państwo, klikając w link poniżej:
XVII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek – Chełmno 2022

Zabawa trwa do 3 lutego, godz. 18.00!


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9510-ogolnopolski-konkurs-koled-i-pastoralek-w-chelmnie-i-konkurs


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *