Czersk: Szósty Orszak Trzech Króli – podsumowanie

DZIEŃ DZIŚ WESOŁY – pod tym hasłem wyruszył Orszak Trzech Króli, który w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku zorganizowany został już po raz szósty. Orszak prowadzili Trzej Królowie – Melchior, w którego postać wcielił się ks. Damian Klajst – wikariusz czerskiej parafii, Baltazar – czyli pan Krzysztof Sękielewski oraz Kacper, przedstawiony dzisiaj przez Przemysława Bieska-Talewskiego – burmistrza Czerska.

REKLAMA


Idąc za biblijnymi monarchami – w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym, które symbolizują kontynenty Europę, Azję i Afrykę – mieszkańcy, parafianie i goście śpiewali kolędy, a przede wszystkim radowali się, dając swoim udziałem w tym wydarzeniu piękne świadectwo wiary. Scenki, które poprowadziły do Betlejem, przygotowane były przez Kółko Misyjne oraz grupę teatralną z Łęga “Tak Pan Mówi”. Niespodzianką na zakończenie były “OrszaKrówki” – krówki orszakowe, a także dzięki serdeczności państwa Babińskich gorący barszcz wraz z chlebkiem od państwa Sobieraj.

OTK jest fenomenalną inicjatywą, która przede wszystkim łączy ludzi – gdyż podczas Orszaku nie jesteśmy obserwatorami lecz uczestnikami – i zachęca do działania wszystkich mieszkańców, organizacje i instytucje. Orszak to efekt pracy mnóstwa ludzi dobrej woli zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Nie sposób jest tutaj wymienić wszystkie osoby, którym należą się podziękowania. Dlatego wszystkim oraz każdemu z osobna – za pomoc i obecność – ks. dr Zbigniew Straszewski, proboszcz parafii, składa z serca wielkie Bóg zapłać!
Orszak został zorganizowany we współpracy z Gminnym Centrum Kultury pod patronatem burmistrza Czerska.

Weronika Czarnowska


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9469-szosty-orszak-trzech-kroli-powedrowal-ulicami-czerska
Fot. Weronika Czarnowska


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *