Adwentowe dni skupienia młodzieży męskiej 2021

W dniach 26-28 listopada 2021r. odbyły się adwentowe dni skupienia, na które przybyło dwunastu, kochających Boga młodych chłopaków. Tematem tegorocznych dni był: ,,Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki’’. Rekolekcje zaczęły się w piątkowy wieczór, gdzie tuż po kolacji i spotkaniu organizacyjnym, udaliśmy się na wspólną modlitwę różańcową do ogrodu biskupiego, aby powierzyć ten weekend Matce Bożej.

REKLAMA


Czas ten, podczas którego słowem przewodniczył ksiądz Jacek Sosnowski- pomógł chłopakom w poukładaniu swojej przeszłości i uświadomić sobie, że nieważne jaka by była, to doprowadziła ich właśnie do tego momentu, kiedy spotykają się sam na sam z Żywym Bogiem. Również podczas tych dni mogli zajrzeć w głąb siebie i posłuchać, co mówi do nich Chrystus i do czego ich powołuje. Między głównymi treściami dni skupienia, modliliśmy się razem, uczestniczyliśmy we Mszach świętych, ale, co ważne, słuchaliśmy się nawzajem.

Niewiarygodnym było słyszeć, jak szybko Pan Bóg przemawiał do młodych serc- mogliśmy, to usłyszeć w wielu świadectwach. Część z chłopaków już zadeklarowała się przyjechać na następne cykle dni skupienia, gdzie zostanie podjęta tematyka- obecności Jezusa Chrystusa w naszym teraźniejszym życiu. Te dni z pewnością były dniami przepełnionymi łaskami Pana Boga.

kl. Szymon Gawiński


Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/adwentowe-dni-skupienia-mlodziezy-meskiej-2021/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *