Odnowiono kaplicę w szpitalu w Dzierżążnie

To był wielki dzień dla pensjonariuszy, pracowników i personelu szpitala w Dzierżążnie – placówki Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Poświęcono odnowione pomieszczenie kaplicy – a pierwszą Mszę św. niedzielną odprawi tu w sobotę, 27 listopada 2021r. – ks. Grzegorz Fąferko, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie.

REKLAMA


Po półtorarocznej przerwie, w kaplicy, już odnowionej, szpitala rehabilitacyjnego w Dzierżążnie, będzie znów sprawowana Msza św. Pierwsze nabożeństwo – już w najbliższą sobotę, 27 listopada, o godz. 16:00 odprawi ks. Grzegorz Fąferko, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie.

Pomieszczenie kaplicy było w opłakanym stanie – zostało gruntownie odnowione – a wymagało generalnego remontu: wymiany i wzmocnienia sufitu, nowej instalacji elektrycznej, nowego oświetlenia, ocieplenia, obłożenia ścian płytami, wentylacji, nowego nagłośnienia, wymalowania, remontu zakrystii i korytarza.
Dzięki staraniom ks. Grzegorza Fąferki doszło do odnowienia kaplicy.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ:
– Relacja z poświęcenia kaplicy w szpitalu w Dzierżążnie
– Poświęcenie kaplicy w szpitalu w Dzierzążnie – opiekun kaplicy pani Stanisława


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9348-odnowiona-kaplica-w-szpitalu-w-dzierzaznie-znow-sluzy-pacjentom-i-mieszkancom


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *