Papież: budujmy świat, który nikogo nie wyklucza

Wczoraj po modlitwie Anioł Pański Papież przypomniał, że dziś w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Ku stale rosnącemu «my»”. „Musimy iść razem, bez uprzedzeń i bez strachu, stojąc u boku najbardziej bezbronnych: migrantów, uchodźców, przesiedleńców, ofiar handlu ludźmi i zapomnianych. Jesteśmy wezwani do budowania świata, który nikogo nie wyklucza” – powiedział Franciszek.

REKLAMA


Zachęcił pielgrzymów, aby zanim odejdą do domów, podeszli do rzeźby przedstawiającej uchodźców, która znajduje się na Placu św. Piotra. „Popatrzcie w oczy tym ludziom, uchwyćcie w ich spojrzeniu nadzieję na nowe życie, którą ma każdy współczesny imigrant. Nie zamykajcie się na tę ich nadzieję” – zachęcił Ojciec Święty.

Franciszek wyraził także swoją bliskość z osobami dotkniętymi erupcją wulkanu na wyspie La Palma. Zapewnił o swojej modlitwie, zwłaszcza za tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i za ratowników. Na zakończenie Papież nawiązał do dzisiejszej beatyfikacji.

Z odwagą stawiajmy czoła życiowym próbom

„Dziś w Bolonii zostanie beatyfikowany ks. Giovanni Fornasini, kapłan i męczennik. Proboszcz, gorliwy w miłosierdziu, w tragicznym okresie II wojny światowej nie opuścił swej trzody, ale bronił jej aż do rozlewu krwi. Niech jego heroiczne świadectwo pomoże nam z odwagą stawiać czoła życiowym próbom. Oklaski dla nowego błogosławionego!“

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-09/papiez-budujmy-swiat-ktory-nikogo-nie-wyklucza.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *