Koncert ku czci Kard. Stefana Wyszyńskiego w Pelplinie

W oczekiwaniu na beatyfikację (12 września) w bazylice katedralnej w Pelplinie mistrzowie słowa i muzyki 15 sierpnia wykonali koncert ku czci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

REKLAMA


Podczas obchodów patrona miasta św. Bernarda w niedzielę 15 sierpnia odbył się w Pelplinie koncert słowa, pieśni i muzyki dedykowany pamięci Prymasa Tysiąclecia kard. S. Wyszyńskiego.

Koncert, pod tytułem: „Musicie być jak orły”, odbył się w bazylice katedralnej. W programie aktor Maciej Gąsiorek czytał teksty kardynała Stefana Wyszyńskiego. Myśli Sługi Bożego skoncentrowano na tematach: wolność, Ojczyzna – jej przeszłość, naród – jego teraźniejszość, rodzina-kobieta-życie, Maryja – Matka nasza, epilog – ku przyszłości.

Motyw przewodni koncertu zaczerpnięto z homilii Prymasa Tysiąclecia, która zawierała między innymi słowa: „Musicie mieć w sobie coś z orłów. Serce orle i wzrok orli. Musicie ducha hartować i wznosić wysoko (…) Pamiętajcie! Orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”.

Oprawę muzyczną koncertu przygotowali: Jolanta Grzona, Michał Rakowski, Klaudiusz Rosół i Tadeusz Szczeblewski.

Wydarzenie zorganizował pelpliński polonista, historyk i regionalista Bogdan Wiśniewski przy współpracy z wieloma instytucjami i darczyńcami.


Zapraszamy do obejrzenia materiału TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9141-koncert-ku-czci-kardynala-stefana-wyszynskiego-w-pelplinie-2


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *