Wystawa o błogosławionym Kard. Wyszyńskim w Tczewie

W związku z beatyfikacją Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego w Tczewie została przygotowana wystawa poświęcona Prymasowi Tysiąclecia.

REKLAMA


Jest ona eksponowana w Tczewie, kolejno na ulicy Dąbrowskiego (09 września – 14 października), na placu św. Jana Pawła II (15 października – 28 października), a także przed dworcem głównym (29 października – 26 grudnia). Wystawa podkreśla pobyt Kardynała Wyszyńskiego w Tczewie w 1958 roku i przypomina nam DROGOWSKAZY, jakie pozostawił Prymas mieszkańcom Tczewa: „Miłować Boga, Krzyż, Maryję i Ojczyznę”. Zachęcamy do tego, aby obejrzeć wystawę i wczytać się w duchowy testament Prymasa adresowany do każdego z nas. Jak wiemy Kardynał Wyszyński był w Tczewie 4 stycznia 1958 roku. Chcieliśmy podkreślić znaczenie Kardynała Wyszyńskiego w Polsce powojennej jako tego, który był autorytetem moralnym dla Polaków.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy z Fabryką Sztuk, a także Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie.

Zdjęcia z wystawy pochodzą ze zbiorów parafian i mieszkańców Tczewa, którzy udostępnili zdjęcia, pocztówki i inne pamiątki z wizyty Kardynała Wyszyńskiego w Tczewie i podzielili się swoimi wspomnieniami. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy piękną wystawę, upamiętniającą wizytę błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego w naszym mieście.

Ks. Wojciech Gliniecki


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9136-wystawa-o-blogoslawionym-kardynale-stefanie-wyszynskim-w-tczewie


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *