Bp A. Okroj: Jezus pragnie być chlebem a nie przystawką

Słowa papieża Franciszka o tym, że „Jezus pragnie być chlebem dla nas a nie życzy sobie, by traktować Go jako przystawkę” przypomniał bp Arkadiusz Okroj pątnikom, którzy przed południem dotarli na Jasną Górę. – My pielgrzymi doskonale to rozumiemy. On zawsze jest chlebem i źródłem mocy – zapewniał pelpliński biskup pomocniczy, który także przyszedł na Jasną Górę w pielgrzymce.

REKLAMA


We Mszy św. celebrowanej na Szczycie o godz. 11.30 wzięli udział uczestnicy kompanii: pelplińskiej, drohiczyńskiej, koszalińskiej, szczecińskiej i rzeszowskiej.

– To bardzo istotne byśmy w tych czasach umieli na nowo przeżywać Eucharystię, byśmy umieli zaangażować się tak, jak to robiliśmy podczas Mszy św. przeżywanych na trasie pielgrzymkowej. Całym sobą, całym swoim ciałem i duchem. Na Eucharystii chleb przeistacza się w Chrystusa po to, byśmy z Chrystusem weszli w komunię – przypominał bp Okroj. Podkreślał, że „dokończeniem przeistoczenia eucharystycznego jest przeistoczenie relacji między nami”.

Zachęcał, by wzór czerpać z Maryi, która jest w głębokiej i zażyłej komunii ze Słowem Wcielonym, z Jezusem którego ma pod sercem. – Ta komunia nie tylko zmieniła Jej życie, ale kazała podjąć wyprawę, pielgrzymkę do swojej krewnej, której zaniosła pokój, bo kto ma pod sercem Chrystusa, jest z Nim w komunii, wnosi dar pokoju – mówił kaznodzieja. Dodawał, że „tego pokoju bardzo nam dziś potrzeba, zwłaszcza w tak bardzo poróżnionej Polsce”.

– W ostatnią niedzielę, w modlitwie Anioł Pański, papież Franciszek powiedział, że Jezus pragnie być chlebem dla nas. On nie życzy sobie, by traktować Go jako przystawkę – przypomniał bp Okroj. Zauważył, że dla pielgrzymów „Jezus był zawsze najważniejszym, fundamentalnym pokarmem”.

Zapewnił, że „pielgrzymi doskonale rozumieją papieża Franciszka”. – Chrystus nigdy dla nas nie był przystawką. On zawsze był chlebem, najważniejszym źródłem siły, pielgrzymowaliśmy dzięki sile, którą czerpaliśmy z codziennych Eucharystii – mówił biskup.
Podkreślał, że „nie wolno nam zatracić pielgrzymkowego doświadczenia, które uświadamia nam czym jest Kościół”.

Izabela Tyras @JasnaGóraNews


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-15047

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *