Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupa z Kartuz

Msza św., Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, konferencja o spowiedzi a po południu – koronka do Miłosierdzia Bożego – tak wyglądał program pierwszego dnia Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupy z Kartuz. Pod wieczór dotarła ona wraz z pielgrzymami z Sierakowic i Lęborka – do Kościerzyny.

REKLAMA


Grupa kartuska rozpoczęła dzień mszą św. i pokropieniem wodą święconą. W koncelebrze pod przewodnictwem ks. Piotra Tislera mszę św. sprawowali księża pielgrzymkowi – ks. Łukasz Simiński, ks. Maciej Dzwonkowski, ks. Marcin Hopa, kierownik grupy kartuskiej, ks. neoprezbiter Krzysztof Górny. Dołączył na trasie ks. Bartłomiej Labuda, ks. Paweł Dułak, dzielnie śpiewy podtrzymywali diakon Rafał Okrój i kleryk Kacper.

Ze stolicy Kaszub wyruszyło ok. 70 osób, po drodze dochodzili, odchodzili, dojeżdżali. W tej grupie było sporo dzieci – od najmłodszej 3-miesiecznej Zuzi – do Julki, Lilianki, Jasia, Grzesia, Krzysia i jeszcze kilkoro. 

Pielgrzymów wspomagali parafianie w Brodnicy Górnej, częstując śniadaniem, mieszkańcy Zgorzałego zastawili stoły smacznym obiadem. 

Z właściwą sobie werwą i radością grupa kartusko-lęborsko-sierakowicka wkroczyła do Kościerzyny. Inauguracja 31. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę – grupy kaszubskiej – będzie 30 lipca o godz. 6:30 w kościele pw. św. Trójcy w Kościerzynie z bpem ordynariuszem Ryszardem Kasyną.

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej – Kartuzy


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9007-piesza-pielgrzymka-diecezji-pelplinskiej-na-jasna-gore-grupa-z-kartuz

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *