Papież o pokoju na Bliskim Wschodzie

Wczoraj, po odmówieniu modlitwy Anioł Pański, Franciszek przypomniał o obchodzonym po raz pierwszy Dniu modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie. Został on ogłoszony przez łacińskiego patriarchę Jerozolimy wraz z katolickimi biskupami Ziemi Świętej.

REKLAMA


„Z okazji dzisiejszego Dnia modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie zachęcam wszystkich, aby błagali Boga o miłosierdzie i pokój w tym regionie – mówił Papież na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański. – Niech Pan podtrzymuje wysiłki tych, którzy pracują na rzecz dialogu i braterskiego współżycia na Bliskim Wschodzie, gdzie wiara chrześcijańska się zrodziła i żyje, pomimo cierpień. Niech Bóg zawsze obdarza te umiłowane narody męstwem, wytrwałością i odwagą”.

Franciszek wyraził również solidarność z mieszkańcami południowo-wschodniej części Republiki Czeskiej, których dotknął silny huragan. „Modlę się za zmarłych i rannych oraz za tych, którzy musieli opuścić swe domy, które zostały poważnie uszkodzone” – mówił Papież. Widząc na Placu św. Piotra liczne białoczerwone flagi Franciszek serdecznie pozdrowił też Polaków.

Ojciec Święty poprosił też o modlitwę w swojej intencji przed zbliżającą się uroczystością świętych Piotra i Pawła. – Papież potrzebuje waszych modlitw! Dziękuję. Wiem, że to zrobicie – mówił  do Przybyłach do Watykanu pielgrzymów. Dzisiejsza niedziela, która poprzedza – przypadającą 29 czerwca – uroczystość świętych Piotra i Pawła, jest w diecezjach całego świata okazją do modlitwy za Następcę św. Piotra i ofiarowania swego konkretnego wkładu finansowego na działalność Stolicy Apostolskiej. Ofiary te, popularnie zwane są świętopietrzem, oficjalnie zaś Denarem św. Piotra.


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-06/papiez-o-swietopietrzu-i-pokoju-na-bliskim-wschodzie.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *