Papież wyraził solidarność z mieszkańcami Nowej Białej

W pozdrowieniach do pielgrzymów Papież przypomniał, że jutro będzie obchodzona uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, posłanego przez Boga, aby zaświadczyć o światłości i przygotować lud na przyjście Mesjasza. Franciszek wypraszał jego wstawiennictwa, aby udzielił każdemu obfitych łask i umocnił pragnienie wiernej odpowiedzi na wezwanie Pana.

REKLAMA


Ojciec Święty życzył wiernym odnowienia hojnego zaangażowania w dawanie chrześcijańskiego świadectwa i ciągłego wsparcia od Boga.  Modlił się też za ofiary ogromnego pożaru w Nowej Białej.

Papież prosi o łaskę pocieszenia i umocnienia

„Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy bracia i siostry, jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar. Dzięki Bogu, nie było ofiar śmiertelnych. Prośmy o łaskę pocieszenia, umocnienia i ludzkiej solidarności dla tych, którzy stracili domy i gospodarstwa – podkreślił Papież. – Wszystkim wam, tu obecnym, i waszym najbliższym życzę spokojnego lata, przeżywanego w obecności Boga, w Duchu Świętym. Z serca wam błogosławię”.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan    


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-06/papiez-wyrazil-solidarnosc-z-mieszkancami-nowej-bialej.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *