Dzień Ojca ze Świętym Józefem w Hucie Kalnej

W niedzielę 27 czerwca br. w Hucie Kalnej będzie uroczyście obchodzony Dzień Ojca. Wydarzenie miało miejsce w tej uroczej kociewskiej wsi już w zeszłym roku. Obecna, druga edycja rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00, podczas której uroczyście wprowadzony i poświęcony będzie obraz Świętego Józefa, Patrona Parafii w Hucie Kalnej.

REKLAMA


Wizerunek Świętego Józefa malowany na płótnie farbami olejnymi będzie wprowadzony procesyjnie z Klanin przez Czubek do kościoła parafialnego w Hucie Kalnej. Niesiony przez strażaków OSP przy udziale Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa, obraz na stałe zagości w prezbiterium świątyni w Hucie Kalnej. To z powodu Roku Świętego Józefa, ogłoszonego przez papieża Franciszka, proboszcz Parafii ks. Marek Łangowski postanowił wraz z Parafianami odnowić wnętrze neogotyckiego kościoła z 1894 roku i umieścić w nim widoczny znak obecności Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystość religijna będzie miała swoją kontynuację podczas pikniku parafialnego, który po raz pierwszy odbędzie się na przylegającym od północy do kościoła w Hucie Kalnej terenie specjalnie przygotowanym do potrzeb tego wydarzenia. W programie będzie koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa, zabawa dla dzieci i rodzin prowadzona przez wodzireja, konkursy dla mężczyzn prowadzone przez strażaków i leśników, wyciskanie sztangi pod okiem strongmana oraz liczne konkursy dla dzieci. Koło Gospodyń Wiejskich „Lubiczanki” będzie obecne ze stoiskiem swoich wyrobów zdobniczych, a okoliczne gospodynie gościnnie podejmą wszystkich obecnych domowymi przysmakami. Będzie można również uczestniczyć w loterii fantowej. Wydarzenie, ściśle związane z osobą Świętego Józefa, ma na celu promocję ojcostwa oraz integrację mężczyzn i całych rodzin.

Na uroczystości zaprasza Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, działające w Hucie Kalnej, Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnej Wodzie oraz proboszcz Parafii ks. Marek Łangowski.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/dzien-ojca-ze-swietym-jozefem-w-hucie-kalnej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *