Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Pelplinie

Relacja z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2021, której przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna.

REKLAMA


„Nie zjednoczą nas ani pieniądze, ani władza, ani strach, zjednoczy nas jeden stół i jedna miłość Jezusa”, powiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas Mszy św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w bazylice katedralnej w Pelplinie.

W homilii bp Kasyna nawiązał do Ostatniej Wieczerzy i gestu umywania przez Chrystusa nóg Apostołom. Przez ten gest „ujrzymy eucharystyczne Oblicze  Jezusa”, mówił hierarcha podkreślając ducha służby, którego powinien naśladować każdy chrześcijanin. Kaznodzieja zauważył, że „kontemplacja eucharystycznego Oblicza Jezusa” prowadzi do służby potrzebującym, co Kościół czyni przez działalność Caritas oraz poprzez codzienną pomoc czynioną przez wiernych w rodzinach.

„Jezus Eucharystyczny poprzez nasze świadectwo miłości zbawia świat”, podkreślił biskup pelpliński, dodając, że w ten sposób „Chrystus wyprowadza nas ze swoistej znieczulicy, która niekiedy dotyka człowieka”.

Bp Kasyna stwierdził, że „bez kontemplacji eucharystycznego Oblicza Chrystusa nie ma jedności, nie zjednoczą nas ani pieniądze, ani władza, ani strach, zjednoczy nas jeden stół i jedna miłość Jezusa”.

Po Mszy św. wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami Pelplina do czterech ołtarzy.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Zobacz film TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia Biskupa Pelplińskiego 03.06.21r.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8854-boze-cialo-w-pelplinie-2021

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *