„Wierzący nastolatek – gatunek zagrożony?” konferencja on-line

Jak wspierać dziecko w poszukiwaniu osobistej relacji z Bogiem? Jak odeprzeć napływ pogańskich poglądów na życie? Co zrobić, aby nie uległo ono presji, kiedy będzie odosobnione w swoim otoczeniu? Odpowiedzi na te pytania będą szukali uczestnicy konferencji „Wierzący nastolatek – gatunek zagrożony?”, zorganizowanej 27 kwietnia o godz. 18.30 na platformie YouTube przez szkołę dla chłopców Żagle w Warszawie.

REKLAMA


„Mnożą się inicjatywy modlitwy za dzieci, które deklarują niewiarę, coraz więcej mówi się o odchodzeniu młodzieży od Kościoła. Z drugiej strony nie brakuje dobrych doświadczeń rodzin, których dzieci przeszły od podążania za wiarą rodziców do wiary z własnego wyboru. Co zrobić, aby dziecko chciało z nami rozmawiać o Bogu? Jak wspierać dzieci w poszukiwaniach osobistej relacji z Jezusem? Jak pomagać ją kształtować i rozwijać?” – piszą organizatorzy konferencji w zaproszeniu.

Głównym prelegentem będzie Alvaro de Vicente – dyrektor szkoły The Heights w pobliżu Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych.

Po wykładzie odbędzie się panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

Anna Wardak – żona z 26-letnim stażem, matka dziesięciorga dzieci, moderatorka Akademii Familijnej, doradca rodzinny;

Piotr Czublun – mąż z 24-letnim stażem, ojciec czworga dzieci, prowadzący scholę oraz założyciel młodzieżowej wspólnoty oazowej w parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym,

Rafał Główczyński – kapłan ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów, duszpasterz młodzieży, prowadzący na YouTube kanał „Ksiądz z osiedla”;

Adam Sołomiewic – kapłan Opus Dei, kapelan szkoły „Żagle” oraz Klubu Młodzieżowego „Potok”.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Supeł-Zaboklicka. Początek 27 kwietnia o godz. 18.30 na platformie YouTube. Obowiązują zapisy poprzez LINK. Każda osoba zgłoszona otrzyma link do spotkania oraz materiały pokonferencyjne.


Zobacz film TUTAJ:


Źródło: https://www.ekai.pl/wierzacy-nastolatek-gatunek-zagrozony-konferencja-on-line/
Fot. YouTube/Stowarzyszenie STERNIK

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *