Nowa, ujmująca serce melodia Koronki do Bożego Miłosierdzia

„Pan Jezus potrzebuje dziś promocji, by Dobra Nowina obficiej była obecna we współczesnym świecie”, mówi ks. Zbigniew Gełdon z Pelplina. Pelpliński zespół ewangelizacyjny „Na cały głos” skomponował i wykonał nową melodię Koronki do Miłosierdzia Bożego. Środowisko muzyczne działające przy diecezjalnym Radiu Głos w Pelplinie skomponowało i nagrało nową wersję melodii do przekazanej przez św. s. Faustynę Kowalską Koronki do Miłosierdzia Bożego. 

REKLAMA

Zespół „Na cały głos” pragnął w ten sposób uczcić 90. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego, które miała polska zakonnica.

Zbiór melodii stworzyli Jacek Hoduń i Agata Glejt. Wirtualna prapremiera utworu odbyła się o godz. 15 w ostatnią niedzielę, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Projekt nosi nazwę „Otwarte Drzwi – Koronka”. Organizator inicjatywy ks. Zbigniew Gełdon podkreśla, że „Pan Jezus potrzebuje dziś promocji i dobrego wizerunku.  Potrzebuje więc ludzi, aby Dobra Nowina obficiej była obecna we współczesnym świecie”. 

Kapłan informuje dalej o stworzeniu nowego kanału na YouTubie, pod nazwą „Otwarte Drzwi”. „Podjęliśmy się tego, aby w coraz bardziej zamkniętym świecie przypomnieć przesłanie i nadzieję płynącą od Miłosierdzia Bożego”, dodaje w wypowiedzi dla Radia Głos. 

Kompozytor i aranżer nowej melodii Koronki przyznaje: „Poczuliśmy głęboką potrzebę skomponowania nowej melodii a właściwie muzyki do Koronki”.  Jacek Hoduń  przypomina dalej o 90. rocznicy pierwszych objawień, które miała św. Faustyna i dodaje, że „jest to doskonała okazja, by Koronka z nową melodią, poruszyła jeszcze więcej ludzkich serc”. 

Agata Glejt, kompozytorka oraz wokalistka dopowiedziała: „Miłosierdzie Pańskie na wieki wyśpiewywać będę, to słowa z Dzienniczka św. Faustyny, ale dzisiaj to także i moje pragnienie”. Dyrygentka zespołu „Na cały głos” powiedziała również: „śpiewając  Koronkę na nowo odkryłam jej piękno. Mam ogromny zaszczyt zaprosić każdego z Was do wspólnej modlitwy”. 


Całość utworu „Otwarte Drzwi – Koronka” jest dostępna pod adresem: https://youtu.be/neOyJ0Rd5wo


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8686-nowa-ujmujaca-serce-melodia-koronki-do-bozego-milosierdzia

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *