Życzenia wielkanocne Rzecznika KEP

Niech Jezus, Zwycięzca śmierci, napełnia nas nadzieją i pokojem, niech światło Jego obecności przenika nasze serca i dodaje nam sił – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

REKLAMA


„Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! To najważniejsza prawda chrześcijaństwa, pierwszy i ostateczny punkt odniesienia naszego życia duchowego” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Dodał, że doświadczenie spotkania Mistrza rodzi wiarę uczniów. „Otwiera im oczy i serca, wprowadza w zupełnie nową rzeczywistość, której się nie mogli spodziewać i której nie oczekiwali, zamknięci w bólu i rozczarowaniu po utracie Nauczyciela. I właśnie w ich życie wkracza Zmartwychwstały, by przemienić słabość w siłę, niewiarę w zawierzenie, smutek i tęsknotę w ufność obietnicom Ojca” – zaznaczył.

„Niech Jezus, Zwycięzca śmierci, napełnia także i nas nadzieją i pokojem, niech światło Jego obecności przenika nasze serca i dodaje nam sił. Niech Jego miłość przezwycięża w nas wszelką niepewność i lęk, umacniając nas na drogach do naszego Betlejem, Nazaretu, Jerozolimy, w końcu Emaus, na drogach, na których to On sam pierwszy przychodzi, by z nami zostać. Już na zawsze” – życzył rzecznik Episkopatu.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-niech-jezus-zwyciezca-smierci-napelnia-nas-nadzieja-i-pokojem/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *