Trwa nabór do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemii Covid-19 trwa nabór do 16. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, który skierowany jest do utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Na konkurs można zgłosić się do 6 kwietnia.

REKLAMA


– Osoby niepełnosprawne mają ambicje, pasje, marzenia, chcą się rozwijać, doskonalić. Festiwal Zaczarowanej Piosenki sprawił, że widzimy po prostu śpiewających wspaniale ludzi, znane gwiazdy i te nieznane jeszcze, które właśnie przy profesjonalistach rodzą się, wspomagane ich światłem – wszelkie kalectwo, wózek, niepełnosprawność są unieważnione w tych momentach przez radość śpiewania – podkreśla zawsze Anna Dymna, której Fundacja „Mimo Wszystko” jest współorganizatorem festiwalu, a ona sama pomysłodawcą konkursu.

W festiwalu mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 10 lat, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Na konkurs zaproszeni są jedynie soliści – zespoły wokalne i muzyczne są wyłączone z rywalizacji. Wyróżniono dwie kategorie wiekowe: od 10 do 16 lat i powyżej 16 lat.

Zgłoszenia można nadsyłać do 6 kwietnia na adres: Biuro Festiwalowe Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Telewizja Polska, ul. J.P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa (koniecznie z dopiskiem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki) lub drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza znajdującego się na www.zaczarowana.pl.

Do dokumentów zgłoszeniowych należy dołączyć płytę DVD (lub w zgłoszeniu elektronicznym plik avi, mp4, wmv czy mov nie większy niż 350 MB) z nagraniem przedstawiającym wykonanie „na żywo” jednej piosenki z repertuaru polskojęzycznego. Na filmie dopuszczalny jest akompaniament, półplayback lub śpiew a capella. Materiał musi zawierać obraz i dźwięk oraz nie może być krótszy niż 2 minuty, ani dłuższy niż 6 minut.

W ramach pierwszej oceny organizatorzy wybiorą 32 osoby, który zakwalifikują się do półfinału, który będzie mieć miejsce 8 maja. Podczas jego trwania zostanie wybranych 12 laureatów (po 6 z każdej kategorii), którzy wraz ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej wezmą udział w koncercie finałowym festiwalu, zaplanowanym na 12 czerwca w Krakowie, podczas imprezy organizowanej przez Fundacja „Mimo Wszystko”.

Laureaci finału w obu kategoriach otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 24 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł (pierwsza z nich w formie rocznego stypendium, pozostałe wypłacane jednorazowo).

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Telewizja Polska SA oraz Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje o festiwalu, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie www.mimowszystko.org.


Zobacz film TUTAJ:


Źródło: https://www.ekai.pl/trwa-nabor-do-festiwalu-zaczarowanej-piosenki-2/
Fot. Gabriela Szewczyk / mimowszystko.org

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *