53. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Ekwadorze

53. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w 2024 r. odbędzie się w Archidiecezji Quito w Ekwadorze – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Spotkanie będzie formą dziękczynienia w 150. rocznicę poświęcenia tego kraju Najświętszemu Sercu Jezusa. Jego celem jest także ukazanie znaczenia Eucharystii dla ewangelizacji i odnowy wiary w Ameryce Południowej.

REKLAMA

Obecnie trwają przygotowania do najbliższego kongresu, który rozpocznie się 5 września bieżącego roku w Budapeszcie. Swój przyjazd na Węgry zapowiedział Papież Franciszek, który zamierza przewodniczyć Mszy kończącej spotkanie. Kard. Peter Erdő podkreśla, że w obliczu przedłużającej się pandemii, wydarzenie to będzie wielkim znakiem nadziei dla świata. To już drugi Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny na Węgrzech, pierwszy odbył się w maju 1938 r.

Kongresy Eucharystyczne mają w Kościele bardzo długą tradycję. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Lille we Francji w 1881 r. Od samego początku ich celem było umocnienie więzi uczestników z Chrystusem dzięki pogłębianiu tajemnicy Eucharystii. W ramach kongresów odbywają się wykłady, seminaria i dyskusje. W programie zawsze znajduje się codzienna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. W Polsce Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbył się tylko raz – we Wrocławiu w 1997 r. z udziałem Papieża Jana Pawła II.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2021-03/53-miedzynarodowy-kongres-eucharystyczny-odbedzie-sie-w-ekwadorz.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *