Caritas Laudato si’ zaprasza na ekologiczne rekolekcje

Wielki Post to dla chrześcijanina czas pracy nad sobą i głębokiego spojrzenia we własne wnętrze. Zespół Caritas Laudato si’, ekologicznego projektu inspirowanego encykliką papieża Franciszka, proponuje, by wykorzystać ten czas do rozważenia przesłania Ojca Świętego i wprowadzić do swego życia praktyki służące ochronie środowiska.

REKLAMA

Pomóc w tym mogą rekolekcje „Troska jest boska” w stylu #DIY, w których przeprowadzeniu pomogą udostępnione w ramach projektu materiały do pracy grupowej lub indywidualnej.

„Przygotowaliśmy pełen konspekt trzydniowych rekolekcji. Korzystając z naszych materiałów możesz zorganizować je dla swojej wspólnoty/grupy/parafii (również online). Możesz też przeżyć je indywidualnie w swoim domu. Wyślij tę wiadomość do znajomego księdza, katechety lub znajomej siostry zakonnej! Zaproś swoją siostrę albo przyjaciela! Zaplanuj to, znajdź w Wielkim Poście czas” – zachęcają organizatorzy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Rekolekcje dotykają tematu ekologii integralnej poprzez stawianie pytań i szukanie odpowiedzi na nie. Czy nasze codzienne wybory konsumpcyjne mają znaczenie? Jak żyć uważniej? Dlaczego zakupy to czyn moralny i kto tak powiedział? I czy naprawdę nie ma w Wielkim Poście ważniejszych tematów niż ekologia? Materiały współtworzyła siostra Beata Zawiślak, urszulanka z Warszawy.

W planie na każdy dzień znajdują się: trzy 20-minutowe rozważania wideo, które prowadzą br. Cordian Szwarc OFM oraz zaproszeni goście – Karolina z kanału @Ciutwięcej i dziennikarz Dawid Kostkowski; konspekty do refleksji indywidualnej lub grupowej; zadania domowe jako wyzwania na Wielki Post oraz trzy ekoquizy: „Jaką postacią jesteś?”, „Dzieci śmieci” i „Jaką śmiercią umrzesz?”.

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach Caritas Laudato si’:
– komplet materiałów: https://laudatosi.caritas.pl/aktualnosci/dolacz-do-rekolekcji-wielkopostnych-diy/
– nagrania video: https://www.youtube.com/watch?v=7LKe_7Xzfsc
– wydarzenie: https://www.facebook.com/events/238413971244506
– grafiki: https://drive.google.com/drive/folders/18vr6l1PPAjZPZARnAhIf7AnOJXKlzxgr?usp=sharing


Źródło: https://caritas.pl/blog/2021/02/23/ekologiczne-rekolekcje-caritas-laudato-si/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *