Zatroszczmy się o życie wiary – rekolekcje adwentowe

Wychodząc naprzeciw duchowym potrzebom wiernych, w najbliższy poniedziałek, 21 grudnia w Kaplicy św. Józefa na Halach jasnogórskich przez kolejne trzy wieczory odbędą się rekolekcje adwentowe, transmitowane również na jasnogórskim kanale YouToube.

REKLAMA


O postawę zatroskania się o życie wiary podczas przygotowań do uroczystości Narodzenia Pańskiego prosi o. Wojciech Dec, podprzeor Jasnej Góry, duszpasterz Kaplicy na Halach. Choć skutki różnego rodzaju ograniczeń mających na celu ochronę zdrowia dają się odczuć także w życiu religijnym, to jednak nie powinny one osłabiać budowania żywej relacji z Bogiem – zauważa o. Wojciech Dec. Aby tak się stało warto – w miarę możliwości – uczestniczyć w życiu liturgicznym Kościoła, nie rezygnować z sakramentu pokuty i pojednania oraz rekolekcji.

„Ważne, aby każdemu z nas zależało na tym, by dbać o swoje życie wiary, by dbać o życie wspólnotowe, by oprócz tych wszystkich przygotowań domowych, zabiegania rozmaitego rodzaju, nie zabrakło też czasu na życie wiary” – mówi paulin.

Rekolekcje adwentowe poprowadzi o. Bernard Wulczyński, paulin. W poniedziałek i wtorek nauki zaplanowano podczas Mszy świętych. W środę natomiast przewidziano nabożeństwo Liturgii Słowa, po nim zaś okazję do skorzystania z sakramentu pokuty oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje każdego dnia rozpoczynać się będą o godz. 19.00.

„W tym roku ze względu na pandemię jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę osób, które fizycznie mogą uczestniczyć w rekolekcjach, ale z Kaplicą św. Józefa połączyć się będzie można duchowo za pomocą przekazu internetowego – mówi o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, odpowiedzialny za techniczne przygotowanie transmisji – Tych wszystkich, którzy nie mogą być osobiście, zapraszam do tej wirtualnej przestrzeni”.

mb/ Radio Jasna Góra
www.radiojasnagora.pl


Transmisje rekolekcji adwentowych na jasnogórskim kanale YouTube:

Rekolekcje adwentowe – dzień 1., 21 grudnia

Rekolekcje adwentowe – dzień 2., 22 grudnia

Rekolekcje adwentowe – dzień 3., 23 grudnia


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-14447

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *