Rekolekcje dla wszystkich – „Przez ciemną dolinę… (Ps 23) Ja zawsze jestem z Tobą” [04-06 grudnia 2020]

Są to rekolekcje dla tych, którzy już zasmakowali piękną życia z Jezusem. Czasem jednak, nawet po latach bycia w Kościele, we wspólnocie, w zakonie, przychodzi poważny kryzys, ciemność, która jest tak zaskakująca i druzgocąca, że traci się orientację, grunt pod nogami; najgorsze, że sam Pan Bóg wydaje się nieobecny, niezainteresowany. Wiele osób na tym etapie wycofuje się, odchodzi, czasem gorsząc się sobą (siebie oskarżając za tę ciemność), czasem Panem Bogiem (skoro kocha, to dlaczego znika?).

REKLAMA


Rozważając szczegółowo psalm 23 będziemy starali się poznać sposoby działania Pana Boga w sercu człowieka, które stworzył dla siebie, by było miejscem, w którym chce On przebywać na zawsze. I choć ta podróż będzie prowadzić przez ciemną dolinę, pełną niebezpieczeństw, pułapek grożących śmiercią, to jednak będzie to droga fascynująca i – przede wszystkim – pozwalająca lepiej poznać Pasterza, który właśnie tam, na dnie ciemności, będzie szeptał do serca: „Nie bój się, Ja zawsze jestem z tobą”.

REKOLEKCJE PROWADZI: o. Mateusz Stachowski OFMConv., franciszkanin, rekolekcjonista, od 2013 egzorcysta.

Zapisz się na rekolekcje!

Wyślij zgłoszenie na adres rekolekcje@dmk.pl 

W odpowiedzi otrzymasz linki i hasła do spotkań na platformie Zoom w tygodniu, w którym odbywają się rekolekcje (nie będzie innej transmisji).

Rekolekcje są darmowe. Zapraszamy!

Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku


Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/przez-ciemna-doline-o-glebokiej-relacji-z-jezusem/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *