Starszy syn marnotrawny [Gdańsk, 31.05-02.06.2024 r.]

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Starszy syn marnotrawny”.

REKLAMA

 Odkrywanie prawdy o sobie jest na tyle niepokojące i zaskakujące, że często chowamy się za pobożnymi życzeniami i pogodnymi maskami, które sobie tworzymy. Prawda może nie jest wygodna, ale zawsze prowadzi do wolności i pokoju. Zacznij zaglądać do swego serca w trakcie fascynującej opowieści o synu marnotrawnym, ale tym razem o… starszym synu z przypowieści Pana Jezusa.

Czy pełnisz wolę Bożą?
Zwykle twierdząca odpowiedź oznaczać będzie działanie, jakąś czynność. Ale czy pamiętasz, że pełnić wolę Bożą, to także dopasowywać swoje myśli do Bożych planów? To myśleć „po Bożemu”? I wcale nie chodzi tu o jakieś zdrożne myśli, które mogłyby się pojawić w twojej głowie, ale raczej o to, co myślisz o sobie, jak siebie widzisz. Czy patrzysz na siebie oczami Tego, który cię stworzył, wybrał i przeznaczył dla siebie i to przed założeniem świata? Czy może pozwalasz sobie na własne myśli, które są przeciwne temu, jak widzi cię dziś Bóg?

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończą się w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

PROWADZĄCY:
– o. Mateusz Stachowski: franciszkanin, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie, rzecznik prasowy Prowincji Świętego Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku, twórca i wykonawca internetowej telewizji franciszkańskiej – FranciszkanieTV, poeta, spowiednik i kierownik duchowy, od 2013 roku egzorcysta, rekolekcjonista.

ZAPISY: TUTAJ.

Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/starszy-syn-marnotrawny/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *