Biblia motywem przewodnim Jasnogórskich Dni Skupienia

„Serce pełne słowa, czyli gdzie szukasz spełnienia”- to myśl przewodnia Jasnogórskich Dni Skupienia, których kolejna edycja rozpocznie się już za tydzień (1-3 marca). Rekolekcje te mają zwrócić uwagę słuchaczy na rolę Pisma Świętego w życiu człowieka wierzącego.

REKLAMA

– Żeby życie człowieka nie było ślepe, trzeba pozwolić się prowadzić słowu Bożemu – zachęca przewodnik Jasnogórskich Dni Skupienia o. Marcin Ciechanowski. Paulin wyjaśniając duchowy sens rekolekcji, wskazuje przede wszystkim na badanie jak słowo Boże wypełniało i prowadziło Jezusa, Maryję i by też tak było w naszym życiu.  – Celem jest nawiązanie relacji z Bogiem przez Pismo św. Bóg dał nam je, by z Nim dialogować. To przez rozmowę tworzymy bliskość i taka relacja bliskości z Bogiem jest nam potrzebna – zapewnia o. Marcin.

Plan ogólny rekolekcji obejmuje: Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej, konferencje biblijne, adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość spowiedzi w Kaplicy Sakramentu Pokuty i Pojednania i indywidualnej modlitwy w Kaplicy Matki Bożej.

Jasnogórskie Dni Skupienia odbywają się od grudniowego adwentu, poprzez okres Wielkiego Postu i Zmartwychwstania, Zesłania Ducha Świętego, aż do czerwca. Kolejne edycje w tym roku zaplanowano: 1-3 marca, 15-17 marca, 26-18 kwietnia, 10-12 maja, 7-9 czerwca.

Jasnogórskie Dni Skupienia organizowane są w Sanktuarium od  25 lat. W ciągu roku odbywa się od 5 do 7 sesji weekendowych. W każdej z nich uczestniczy od kilkudziesięciu do kilkuset osób z całej Polski i z zagranicy.

Szczegółowe informacje i program przesyłane są mailowo. Wystarczy napisać pod adres: jasneskupienie@gmail.com. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

Źródło: https://www.ekai.pl/biblia-motywem-przewodnim-jasnogorskich-dni-skupienia/
Fot. Shane Hoving / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *