„Młodzieżowe zatrzymanie nad Słowem” [Skrzatusz, 23-25 lutego 2024 r.]

W dniach 23-25 lutego 2024 r. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu oraz Siostry Uczennice Krzyża zapraszają młodzież na rekolekcje pt. „Młodzieżowe zatrzymanie nad Słowem”.

REKLAMA

„Radujcie się zawsze w Panu. Jeszcze raz powtarzam: radujcie się”  (Flp 4, 4)

Tym razem będziemy rozpoznawali kolejny Ducha Świętego RADOŚĆ, który możemy otrzymać od Niego w naszym codziennym życiu.

Papież Franciszek powiedział, że radość „wypełnia nas od wewnątrz. To jakby namaszczenie Duchem Świętym. Tę radość znajdujemy w pewności, że Jezus jest z nami i z Ojcem” (homilia, 10 maja 2013 r.). Święty Augustyn natomiast wyjaśnia: „A zatem, bracia, «radujcie się w Panu», a nie ze świata, to jest, radujcie się z prawdy, a nie z przewrotności, z nadziei nieśmiertelności, a nie z przemijalnej chwały” (Kazanie 171)

Temat: radość (gr. chara) – Źródłem prawdziwej radości jest  Jezus, który przychodzi do nas w sakramentach i w modlitwie. Prawdziwa radość wypływa również z czynionego dobra. Pogodna radość serca, będąca darem i łaską Bożą nie oznacza braku cierpień i doświadczeń. Jest to radość nawet pośród trudności i zmagań.

Termin:
23-25.02.2024 r.

Prowadzący:
– ks. Gracjan Ostrowski –  wikariusz w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie, który wielokrotnie prowadził rekolekcje w naszym Domu Pielgrzyma dla różnych grup.
– Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia:
 Formularz zgłoszeniowy
S. Damiana [Tel.: 784 683 971; e-mail: domskrzatusz@gmail.com]

Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu

Skrzatusz, ul. K. Kadrzyckiej 2, 64-930 Szydłowo

Źródło: https://skrzatusz-sanktuarium.pl/rekolekcje-dla-mlodziezy

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *