„Z Maryją cicho, boso umocnieni wiarą” [Skrzatusz, 9-11.02.2024 r.]

W dniach 9-11 lutego 2024 r. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu oraz Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na rekolekcje pt. „Z Maryją cicho, boso umocnieni wiarą”.

REKLAMA

Na rekolekcje „Z Maryją cicho, boso” do Skrzatusza Siostry Uczennice Krzyża zapraszają wszystkich, którzy chcą zaprzyjaźnić się z Maryją. Ta forma rekolekcji trwa u nas już od 2016 r.

Są to rekolekcje w ciszy, która towarzyszy nam każdego dnia trwania tych rekolekcji. Rekolekcje te wpisały się już na stałe w roczny program naszego domu. Ciszy potrzebujemy, aby się zatrzymać i zasłuchać w Słowo Boże, aby spróbować usłyszeć co Pan Bóg chce nam powiedzieć. Cisza nie jest łatwa, ale warto spróbować ją doświadczyć. Pomagać nam w tym będą i prowadzić nas podczas tej drogi zaproszeni kapłani i Siostry.

Zapraszamy na rekolekcje w ciszy tych, którzy chcą się wsłuchać w Słowo Boże przy Sercu Maryi, pierwszej błogosławionej, która uwierzyła.

Słowem, które najpełniej wyraża sekret Maryi jest słowo “obecność”. U nas w Skrzatuszu Jej obecność jest darem wyczuwalnym dla wszystkich, którzy tutaj przybywają. Więc jeżeli potrzebujesz Bożej i Matczynej obecności, jeżeli potrzebujesz się zatrzymać, nauczyć przebywać w ciszy, odpocząć – to jest to miejsce i czas dla Ciebie.

Prowadzący:
– ks. Paweł Haraburda – wikariusz parafii w Skrzatuszu, dyrektor Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu
– Siostry Uczennice Krzyża

Zgłoszenia:
Formularz zgłoszeniowy
– s. Klara [Tel.: 698 446 375; E-mail: domskrzatusz@gmail.com]

Informacje organizacyjne:
– Czas ciszy rozpoczyna się w piątek po pierwszym wspólnym spotkaniu. Na czas trwania rekolekcji zapraszamy do wyłączenia telefonów. Nie prowadzimy rozmów w pokojach. W ciszy spożywamy wspólne posiłki.
– Zapewniamy opiekę prowadzenia duchowego przez kapłana oraz Siostry na czas trwania rekolekcji.
– Zapewniamy ręczniki w pokojach.
– Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.

Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu

Skrzatusz, ul. K. Kadrzyckiej 2, 64-930 Szydłowo

Źródło: https://skrzatusz-sanktuarium.pl/rekolekcje-w-ciszy-1

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *