Rekolekcje pt. „O przemianie umysłu. Tak jak myślisz, tak masz”

W dniach 2-4 czerwca 2023 r., Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „O przemianie umysłu. Tak jak myślisz, tak masz.”.

REKLAMA

„Przemieniajcie się przez odnowienie umysłu, abyście umieli rozpoznać jaka jest wola Boża, co jest dobre, co Bogu przyjemne, i co doskonałe.” (Rz 12, 2)

Nasz umysł został stworzony do dobrych myśli, które są początkiem każdej decyzji i całego życia.
Jest duchowa zasada: „to co siejesz, to zbierać będziesz”, czyli Myślisz – Mówisz – Masz.

REKOLEKCJE „O przemianie umysłu. Tak jak myślisz, tak masz”, pozwolą Ci poznać jak kształtują się procesy myślowe, skąd pochodzą myśli, co wpływa na sposób myślenia i jak zmieć negatywne myślenie.

– Myśli tworzą zmiany aż do poziomu genetyki i zmieniając strukturę komórki, mając wpływ na duszę, a w konsekwencji na ciało. Powiem jak toksyczne myślenie wpływa na struktury mózgu, mając moc zmieniać umysł i ciało – na lepsze lub gorsze.
– Powiem co jest źródłem zamartwiania, narzekania, niepokojów, projektowania negatywnych ocen i złych nastawień, złego przeczucia, skąd pojawia się brak ufności na myśl o pomyślności i dobrych osiągnięciach.
– Słowo Boże mówi, że nasz umysł jest celem szkodliwego oddziaływania złych duchów, które poprzez pokusy, poruszenia zmysłowe, próbują wpływać na wyobraźnię i myśli, aby przekłamać naszą
rzeczywistość i w ten sposób negatywnie interpretować nasze postrzeganie i przeżycia.
– Poszukamy negatywnych przekonań na swój temat i omówimy co powodują w nas, jaki mają wpływ na nasze samopoczucie, postępowanie i relacje z innymi ludźmi.
– Powiemy o tym, jak zakłamany obraz siebie sprawia, że nie możemy wejść w prawdziwe, owocne życie, przygotowane nam przez Boga.
– Powiem jak przemienić zakłamane myślenia, jak pozbyć się złych schematów myślenia i nawyków, by wejść w przestrzeń pomyślnego, obfitego życia, jak myśleć w Boży sposób, by oczekiwać dobra i powodzenia; jakie znaczenie ma modlitwa na zmiany w mózgu.

W modlitwie oddamy Bogu nasz sposób myślenia, prosząc o uwolnienie umysłu od kłamstw, które każą patrzeć na życie z negatywnej perspektywy.

PROWADZĄCY:
– Irena Neumueler – teolog, nauczyciel, trener rozwoju osobistego, coach
– Marek Kiedrowicz – franciszkanin, rekolekcjonista, Kapelan Gdańskiej Chorągwi ZHP, Delegat KWPZM ds. Zakonów Męskich w Archidiecezji Gdańskiej, Asystent Lokalny wspólnot FZŚ, Kapelan Motocyklowego Rajdu Katyńskiego

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz. 18.00, a kończą w niedzielę obiadem o godz. 14.00.

ZAPISZ SIĘ NA REKOLEKCJE TUTAJ.

ZAPISY: www.rekolekcjefranciszkanskie.pl; e-mail: rekolekcje@dmk.pl

Źródło: https://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/18657/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *