17-19 listopada: II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny

Od 17 do 19 listopada na krakowskich Białych Morzach odbywać będzie się II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny. Towarzyszy mu hasło „Małżeństwo – wybór czy dar?”. Zapisy zostały przedłużone, a zainteresowani mogą wyrazić chęć udziału w wydarzeniu do 14 listopada.

REKLAMA

To druga edycja Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny. Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia, poświęconej aktualności encykliki Pawła VI „Humanae vitae”, tegorocznemu kongresowi, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Centrum św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach, towarzyszy pytanie „Małżeństwo – wybór czy dar?”.

II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny jest inicjatywą wielowymiarową. Organizatorzy podkreślają, że istotny jest zarówno jej intelektualny, jak i duchowy charakter. Dlatego właśnie zaproszenie kierowane jest do środowisk naukowych oraz doktorantów, którzy mogą wziąć udział w sesji posterowej, ale także do młodych, którzy czują się powołani do małżeństwa, narzeczonych czy par w pierwszych latach po ślubie. Duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej podkreśla, że szczególnie zależy mu, aby pomóc dobrze przeżywać sakrament małżeństwa. – Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Nauka Kościoła ciągle aktualna, żywa. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła – tłumaczy ks. dr  Paweł Gałuszka.

Prelegenci pochodzą z całego świata. Do Krakowa przybędą m.in. były prefekt Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Gerhard Müller, prof. Janet Smith z Sacred Heart Major Seminary w Detroit, były Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba, Carl Anderson czy ks. prof. Jose Granados. Wykłady przygotowali również m.in. prof. Stanisław Grygiel wraz z żoną Ludmiłą, o. prof. Jarosław Kupczak, Elżbieta Rafalska czy prof. Iwona Przybył.

Wciąż można wyrazić chęć udziału w wydarzeniu. Zapisy zostały przedłużone i potrwają do 14 listopada br. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kongresrodzin.pl, a także pod adresem e-mailowym kongres@diecezja.pl.

Organizatorami kongresu są Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Archidiecezja Krakowska. Patronem II Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny oraz jego inicjatorem jest metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Źródło: https://episkopat.pl/17-19-listopada-ii-miedzynarodowy-kongres-dla-malzenstwa-i-rodziny/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *