Kurs formacyjno – warsztatowy “Jak dzielić się radością Ewangelii?”

Roczny Kurs “Jak dzielić się radością Ewangelii z innymi?” jest skierowany do osób, które pragną dzielić się doświadczeniem Bożej miłości z innymi oraz chcą poznawać różne sposoby i narzędzia przekazu Ewangelii.

REKLAMA


Spotkania będą prowadzone w sposób formacyjno – warsztatowy, aby:
– pogłębić wiedzę z zakresu nauczania i życia Kościoła nt. dzielenia się Dobrą Nowiną,
– poznawać doświadczenia różnych ruchów i wspólnot oraz
– odkrywać praktyczne narzędzia do dzielenia się Dobrą Nowiną w różnych środowiskach.

Treści Kursu będą m.in. oparte o nauczanie Papieża Franciszka zawarte w adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium (Radość Ewangelii), w której pisze (EG 10 i 11):

„Życie umacnia się, gdy jest przekazywane, a słabnie w izolacji i pośród wygód. Istotnie, najbardziej korzystają z możliwości życia ci, którzy rezygnują z wygodnego poczucia bezpieczeństwa i podejmują z pasją misję głoszenia życia innym…
Odnowione przepowiadanie ofiaruje wierzącym, także oziębłym lub niepraktykującym, nową radość oraz nową ewangelizacyjną żywotność…
Jezus Chrystus może również rozbić uciążliwe schematy, w których zamierzamy Go uwięzić, i zaskakuje nas swą nieustanną boską kreatywnością. Za każdym razem, gdy staramy się powrócić do źródeł i odzyskać pierwotną świeżość Ewangelii, pojawiają się nowe drogi, twórcze metody, inne formy wyrazu, bardziej wymowne znaki, słowa zawierające nowy sens dla dzisiejszego świata.” 
Jeśli: zastanawiasz się, jak przekazywać swoje doświadczenie Boga i wiary bliskim, na uczelni, w pracy, na ulicy lub/i chcesz być świadkiem, który pociąga do Boga a nie zniechęca lub/i nie wiesz jak reagować na słabości Kościoła lub/i pragniesz aby Twoja wspólnota jeszcze gorliwiej ewangelizowała i podejmowała dzieła miłosierdzia lub/i szukasz miejsca w Kościele, by w praktyce włączyć się w ewangelizację lub dzieła miłosierdzia i chcesz czerpać z doświadczenia innych i dzielić się swoim i masz gotowość do aktywnego udziału w warsztatach, czasem „łamiących schematy twojego myślenia” (por. EG 11)

Zapraszamy na KURS!

Informacje szczegółowe:
DATA: 2 i 4 poniedziałki miesiąca od października 2021 do czerwca 2022 (godz. 18.45 – 20.30) – początek 11 października 2021 r.
MIEJSCE: Dom parafialny parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku Zielonym Trójkącie
KOSZT: 300 zł (za cały rok)
OPŁATY: 100 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia. Pozostałą kwotę najpóźniej do 7 października 2021 r.

Jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.

Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników e-mailem.

Zapisy przez stronę internetową: www.radoscewangelii.pl

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ.


Źródło: https://radoscewangelii.pl/aktualnosci/kursy-formacyjne/kurs-formacyjno-warsztatowy-jak-dzielic-sie-radoscia-ewangelii/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *