Papież: Na krętych ścieżkach życia szukajmy oblicza Jezusa

Na krętych ścieżkach życia szukajmy oblicza Jezusa, pełnego miłosierdzia, wierności i nadziei – powiedział dziś Papież Franciszek podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański komentując ewangelię o Przemienieniu Pańskim. Dodał, że pomaga nam w tym „modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, sakramenty”.

REKLAMA

Franciszek podkreśla, że głoszenie Królestwa, przebaczenie grzechów, uzdrowienia były w istocie odblaskami większej jasności: światła, którym jest Jezus. Uczniowie nie odrywali wzroku od tej jasności, szczególnie w czasie próby. „Oto przesłanie: nigdy nie odrywaj oczu od jasności Jezusa” – podkreśla Papież i porównuje to do rolników, którzy w orząc pola w przeszłości, skupiali wzrok na konkretnym punkcie przed sobą i utrzymując wzrok utkwiony w celu, wytyczali proste bruzdy. 

„Otwórzmy się na światło Jezusa! On jest miłością i życiem bez końca” – prosi Ojciec Święty. Papież wskazuje, że dobre postanowienie na Wielki Post to „pielęgnować otwarte spojrzenia, stać się „poszukiwaczami światła”, poszukiwaczami jasności Jezusa w modlitwie i w osobach”.

Na koniec Ojciec Święty zadaje pytania: „czy na mojej drodze utkwiłem wzrok w Chrystusie, który mi towarzyszy? Czy aby to czynić robię miejsce na milczenie, modlitwę, adorację? Wreszcie, czy wyruszam na poszukiwanie wszelkiego promyka światła Jezusa, które odbija się we mnie i w każdym spotykanym bracie i siostrze? I czy pamiętam, by Jemu za to dziękować?”

„Niech Maryja, jaśniejąca Bożym światłem, pomoże nam utkwić spojrzenie w Jezusie i patrzeć na siebie nawzajem z ufnością i miłością” – modlił się Papież Franciszek.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-02/papiez-na-kretych-sciezkach-zycia-szukajmy-oblicza-jezusa.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *