Uczestnicy Synodu Biskupów ogłoszą List do Ludu Bożego

Niezależnie od końcowej syntezy, obradujący w Watykanie uczestnicy pierwszej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów na temat synodalności ogłoszą List do Ludu Bożego – poinformował Sekretariat Generalny Synodu Biskupów.

REKLAMA

Kierujący nim kard. Mario Grech przedstawił też na otwarciu popołudniowej kongregacji generalnej nowy kalendarz prac synodalnych na najbliższe dni. Ma to związek z decyzją Sekretariatu i przewodniczących obrad, aby dać uczestnikom zgromadzenia czas na wyrażenie opinii na temat metod i etapów następnego etapu procesu synodalnego przed drugą sesją, która odbędzie się za rok.

W poniedziałek 23 października rano, tak jak planowano wcześniej, uczestnicy obrad zgromadzą się ma Mszy św. w bazylice św. Piotra, po czym zajmą się dyskusją nad przedstawionym tekstem Listu do Ludu Bożego, na zakończenie zaś odbędzie się głosowanie nad jego przyjęciem.

Po południu nastąpi przerwa w pracach zgromadzenia, która potrwa również przez cały wtorek 24 października. Zostaną one wznowione w środę 25 października rano prezentacją końcowej syntezy przez relatora generalnego kard. Jeana-Claude’a Hollericha. Po czasie na osobistą lekturę tekstu, będzie on omawiany po południu i następnego dnia rano.

W czwartek 26 października po południu odbędzie się kongregacja generalna w sprawie zebrania propozycji na temat sposobów pracy w czasie między pierwszą (obecną) i drugą (przyszłoroczną) sesją zgromadzenia.

W piątek 27 października wszyscy uczestnicy synodu są zaproszeni na wieczorną modlitwę o pokój w bazylice św. Piotra.

Źródło: https://www.ekai.pl/uczestnicy-synodu-biskupow-oglosza-list-do-ludu-bozego/
Fot. Grzegorz GALAZKA/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *