Papież wraca do formy, zaczął pracować

Z kliniki Gemelli płyną dobre informacje na temat stanu zdrowia Papieża. W piątym dniu po operacji rekonwalescencja przebiega prawidłowo, a Franciszek stopniowo powraca już do pracy.

REKLAMA

Po środowej operacji Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej trzy razy dziennie wydawało komunikat informujący o stanie zdrowia Papieża. Dziś nie było już porannego komunikatu, a ten popołudniowy jest bardzo zwięzły, co można tłumaczyć szybkim powrotem do zdrowia Ojca Świętego.

Towarzysząca mu ekipa medyczna informuje, że śledzi zalecenia lekarskie a przebieg pooperacyjny Papieża jest regularny. Po pierwszych dniach stosowania diety płynnej i półpłynnej Franciszek zaczął normalnie się odżywiać. „Dziś rano przyjął Świętą Eucharystię i podjął pracę” – pisze Matteo Bruni. Wczoraj wieczorem watykański komunikat informował, że Ojciec Święty zrobił już kilka pierwszych kroków po operacji, a czas pracy przeplatał modlitwą. Watykański sekretarz stanu nie wykluczył, że w najbliższym czasie Papież może spotkać się z kard. Matteo Zuppim, który poinformuje go na temat swojej misji na Ukrainie i ewentualnych planów związanych z wizytą w Moskwie.

Wciąż nie wiadomo, jak długo Franciszek pozostanie w szpitalu; być może przez cały obecny tydzień. Lekarze poprosili go, by rekonwalescencję po trzygodzinnym zabiegu chirurgicznym odbył częściowo w klinice. Papieskie audiencje odwołane są do 18 czerwca.

Beata Zajączkowska – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-06/papiez-wraca-do-formy-zaczal-pracowac.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *