Konferencja prasowa w Gemelli: Papieża nie będzie na Anioł Pański

Rekonwalescencja Papieża przebiega prawidłowo, ale lekarze zasugerowali mu, aby jutro powstrzymał się jeszcze od publicznej modlitwy Anioł Pański. Franciszek odmówi ją prywatnie w swym szpitalnym pokoju – powiedział prof. Sergio Alfieri podczas konferencji prasowej w Klinice Gemelli. Kto zechce, będzie mógł się łączyć duchowo – dodał watykański rzecznik.

REKLAMA

Prof. Alfieri szczegółowo poinformował dziennikarzy o wszystkich parametrach zdrowotnych pacjenta. Wyjaśnił, dlaczego lekarze odradzają mu ruch i szybki powrót do Watykanu, by nie nadwyrężać świeżych blizn po operacji. Chcieliby, by Franciszek pozostał w szpitalu jeszcze tydzień. Dodał zarazem, że Papież nie jest pacjentem, któremu można cokolwiek nakazać. My tylko sugerujemy, decyzję podejmuje sam – mówił włoski chirurg, żartując, że 86 lat to Papież ma wyłącznie w dowodzie osobistym, a mentalnością bliżej mu do 60-latka. On już teraz planuje, co zrobi po powrocie ze szpitala, gdzie pojedzie. To nie jest typowy pacjent w jego wieku, który po powrocie do domu siądzie w fotelu i będzie odpoczywał. On wróci do pracy, będzie kierował całym Kościołem i dlatego chcemy, aby wrócił w pełni sił – dodał prof. Alfieri.

Zapewnił zarazem, iż Papież nie ma żadnych problemów z sercem czy układem oddechowym. Został przebadany i jest zdrowy – powiedział prof. Alfieri. Mówiąc szczegółowo o stanie zdrowia Ojca Świętego, podał, że wszystkie kroplówki zostały już zawieszone w ostatnich dniach, a Papież odżywia się dietą półpłynną. Nie ma gorączki i pozostaje stabilny hemodynamicznie. Wyniki pooperacyjnego badania krwi i RTG klatki piersiowej są prawidłowe.

Ojciec Święty przechodzi ostrożną rekonwalescencję, która ma na celu zmniejszenie obciążenia ściany brzucha, aby umożliwić optymalne gojenie się wszczepionej siatki protetycznej i naprawy powięzi mięśniowej.

Krzysztof Bronk – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2023-06/konferencja-prasowa-w-gemelli-papieza-nie-bedzie-na-aniol-pansk.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *