Papież błogosławi Papieskim Dziełom Misyjnym

Papież Franciszek skierował do przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych abpa Giampietro Dal Toso list, w którym dziękuje „wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób tworzą Papieskie Dzieła Misyjne. Jesteście światową siecią modlitwy i misyjnych dzieł miłosierdzia Następcy Piotra. Kontynuujcie waszą gorliwą działalność, która realizuje nieodzowny i powszechny obowiązek Kościoła, aby głosić wszystkim Jezusa Chrystusa i świadczyć o Nim, z apostolskim zapałem, aż po krańce ziemi”.

REKLAMAW roku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym tym bardziej zachęcamy do misyjnej współpracy. Przeżyjmy wspólnie ten wyjątkowy czas!

as/pdm

Tłumaczenie listu:

Do drogiego Brata
Giampietro DAL TOSO
Przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych

Z okazji Zgromadzenia Ogólnego Dyrektorów Krajowych Papieskich Dzieł Misyjnych, pragnę zwrócić się z serdecznym pozdrowieniem i wyrazić nadzieję, że praca tych dni stanie się zaczynem odnowionego zapału w działalności misyjnej Kościoła, wezwanego do głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu, budząc w innych świadomość misji ad gentes.

W tej perspektywie październik tego roku jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny jest sprzyjającą okazją do zaangażowania wszystkich ochrzczonych w podjęcie z większą odpowiedzialnością i twórczą odwagą wyzwań, które dzisiaj stawiają przed nami misje, aby stać się paradygmatem i formą codziennego życia Kościoła i wszelkiej jego działalności duszpasterskiej (por. Evangelii gaudium, 15).

Raz jeszcze wyrażam moją wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób tworzą Papieskie Dzieła Misyjne. Jesteście światową siecią modlitwy i misyjnych dzieł miłosierdzia Następcy Piotra. Kontynuujcie waszą gorliwą działalność, która realizuje nieodzowny i powszechny obowiązek Kościoła, aby głosić wszystkim Jezusa Chrystusa i świadczyć o Nim, z apostolskim zapałem, aż po krańce ziemi.

Niech Duch Święty was wspiera. Towarzyszę wam całym sercem i moim błogosławieństwem.

Franciszek

Watykan, 29 maja 2019 r.


Źródło: https://episkopat.pl/papiez-blogoslawi-papieskim-dzielom-misyjnym/

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *