Przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego – Polska wyróżniona

Dyrekcja Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce została wskazana jako przykład przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

REKLAMA


Podczas zebrania generalnego dyrektorów krajowych PDM w Rzymie abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych, podkreślił szczególnie dwa aspekty polskich przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Pierwszy to „Nowenna modlitewna”, czyli zaproszenie skierowane do zakonów klauzurowych z prośbą o modlitwę w intencji dobrego przygotowania i owocnego przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Począwszy od stycznia 2019 r., przez kolejne dziewięć miesięcy siostry omadlają Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jak podkreślił abp Dal Toso, to właściwe zrozumienie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, czyli powrót do modlitewnych fundamentów misji.

Więcej informacji o liście: https://missio.org.pl/pontyfikat/536-list-do-zenskich-zgromadzen-kontemplacyjnych

Przewodniczący PDM zwrócił również uwagę na specjalną publikację „Wyrusz na misję już dzisiaj” przygotowaną przez dyrekcję krajową Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce na ten wyjątkowy czas. „Dzięki zawartym w nich tekstom papieża i listom misjonarzy wierni będą mogli poczuć, jaki jest konkretny owoc ich modlitw i wsparcia materialnego” – podkreślił abp Dal Toso.

Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają, aby za wskazaniami papieża Franciszka każdy wykorzystał czas przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, by poznać bliżej problemów mieszkańców krajów misyjnych i podjąć realne działania – „podążenia za herosami, którzy swoje życie poświęcili niesieniu Dobrej Nowin”.

Więcej informacji o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym: https://missio.org.pl/pontyfikat/nadzwyczajny-miesiac-misyjny

ta/pdm


Źródło: https://episkopat.pl/przygotowania-do-nadzwyczajnego-miesiaca-misyjnego-polska-wyrozniona/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *