Powołano Obserwatorium ds. objawień maryjnych

Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna utworzyła Obserwatorium ds. objawień i zjawisk mistycznych związanych z postacią Najświętszej Maryi Panny. Jego celem będzie badanie objawień, łzawień, duchowych przesłań, stygmatów i innych zjawisk mistycznych zarówno z przeszłości, jak i aktualnych, co do których nie wypowiedziały się jeszcze władze kościelne.

REKLAMA

Jak wyjaśnia w komunikacie prasowym przewodniczący akademii, ważne jest wyjaśnienie tych kwestii, „ponieważ często rzekome przesłania powodują zamęt, szerzą niepokojące apokaliptyczne wizje lub nawet oskarżenia pod adresem Papieża i Kościoła. Jak Maryja, Matka Kościoła, mogłaby podważać jego integralność lub siać strach i zachęcać do sprzeciwu, Ona, która jest Matką Miłosierdzia i Królową Pokoju? – pisze o. Stefano Cecchin OFM.

Powstałe dziś obserwatorium ma zapewnić konkretne wsparcie dla badań, uwierzytelniania i prawidłowego rozpowszechniania takich wydarzeń, zawsze w zgodzie z magisterium Kościoła, kompetentnymi władzami i normami obowiązującymi w tym zakresie ze strony Stolicy Apostolskiej. Jak zapewnia włoski franciszkanin nowa instytucja będzie działać w sposób systematyczny, strategiczny, multidyscyplinarny i profesjonalny.

Radio Watykańskie

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2023-04/powolano-obserwatorium-ds-objawien-maryjnych.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *