Rzecznik KEP: Otwórzmy nasze serca i wpuśćmy do nich światło zmartwychwstałego Pana

Pozwólmy, aby prawda płynąca ze zmartwychwstania Chrystusa przeniknęła do naszego życia publicznego, do przestrzeni medialnej, do środowisk, w których żyjemy – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

REKLAMA

Rzecznik KEP przyznał, że zmartwychwstając Chrystus uczynił wszystko nowe i tym samym otwiera nowy rozdział w życiu każdego z nas. „Oczyszczeni czasem czterdziestodniowej pokuty, otwórzmy nasze serca i wpuśćmy do nich światło zmartwychwstałego Pana, światło Prawdy. Stańmy w prawdzie wobec samych siebie i wobec bliźnich, gdyż tylko w Jego świetle jesteśmy autentyczni, jesteśmy sobą” – zaznaczył.

„Pozwólmy, aby prawda płynąca z Jego zmartwychwstania przeniknęła do naszego życia publicznego, do przestrzeni medialnej, do środowisk, w których żyjemy. On jest bowiem Drogą, Prawdą i Życiem” – zachęcił ks. Gęsiak.

„Niech światło Zmartwychwstałego Chrystusa nas przemieni i wleje w nasze serca ufność, że z Nim możemy wszystko” – życzył Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/rzecznik-kep-otworzmy-nasze-serca-i-wpuscmy-do-nich-swiatlo-zmartwychwstalego-pana/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *