Sekretarz Generalny KEP: Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas siłą do tego, by przezwyciężać podziały i nieporozumienia

Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas siłą do tego, by przezwyciężać podziały i nieporozumienia. Niech otwiera nas na siebie we wzajemnym szacunku i pomaga nam dostrzegać to, co nas łączy – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

REKLAMA

„Chrystus Pan zmartwychwstał i jest obecny w swoim Kościele, w naszych rodzinach, wspólnotach, w miejscach, w których żyjemy i pracujemy. Tak jak obiecał, że będzie z nami, aż do skończenia świata” – podkreślił.

Sekretarz Generalny życzył by „prawda o Jego zmartwychwstaniu opromieniała środowiska kościelne, społeczne, narodowe, napełniając je zgodą, otwartością na bliźnich i szacunkiem wobec tych, którzy mają odmienne zdanie”.

„Niech Zmartwychwstały Pan obdarza nas siłą do tego, by przezwyciężać podziały i nieporozumienia. Niech otwiera nas na siebie we wzajemnym szacunku i pomaga nam dostrzegać to, co nas łączy” – zaznaczył.

Bp Miziński zachęcił, byśmy spoglądali w przyszłość z ufną wiarą, zakorzenioną w słowach Chrystusa, skierowanych do zalęknionych uczniów: „Pokój wam”. „Niech ta wiara czyni z nas świadków Zmartwychwstałego, odważnych w swym postępowaniu, wiernych Ewangelii i otwierających się na miłość miłosierną Ojca Niebieskiego” – dodał.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/sekretarz-generalny-kep-niech-zmartwychwstaly-pan-obdarza-nas-sila-do-tego-by-przezwyciezac-podzialy-i-nieporozumienia/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *